Świetne otwarcie Mai Chwalińskiej. W jej ślady poszła inna Polka

Maja Chwalińska spędza drugi z rzędu tydzień na czeskiej mączce. Tym razem polska tenisistka startuje w zawodach ITF World Tennis Tour o puli nagród 25 tys. dolarów w miejscowości Frydek Mistek. Inaugurację miała znakomitą.

Rafał Smoliński
Maja Chwalińska Materiały prasowe / Olga Pietrzak / Na zdjęciu: Maja Chwalińska
W ubiegłym tygodniu Maja Chwalińska (WTA 389) startowała w Pradze (ITF o puli nagród 60 tys. dolarów), gdzie jako kwalifikantka odpadła w II rundzie. Teraz gra w zawodach o mniejszej puli nagród w miejscowości Frydek Mistek, gdzie została rozstawiona z siódmym numerem.

Na początek 21-latka wylosowała Martinę Marusinovą (WTA 1291), która weszła do turnieju głównego poprzez eliminacje. Słowaczka nie stawiła oporu wyżej notowanej Polce. W ciągu 74 minut zdobyła zaledwie dwa gemy i przegrała zdecydowanie 2:6, 0:6.

W takich okolicznościach Chwalińska pewnie awansowała do 1/8 finału. W czwartek jej przeciwniczką będzie Meksykanka Maria Portillo Ramirez (WTA 598), zatem to Polka znowu będzie faworytką.

Do 1/8 finału turnieju singla zakwalifikowała się również inna z Biało-Czerwonych. To nagrodzona przez organizatorów dziką kartą Zuzanna Bednarz (WTA 1304), która zwyciężyła nienotowaną w światowej klasyfikacji Czeszkę Adelę Moravcovą 7:6(3), 6:3. Na drodze 18-latki stanie w II rundzie rozstawiona z piątym numerem Szwedka Kajsa Rinaldo Persson (WTA 357).

Na czeskiej mączce zaprezentowały się również inne Polki. O krok od głównej drabinki była Oriana Gniewkowska, która odpadła w decydującej fazie eliminacji. Bez powodzenia startowały w kwalifikacjach Hanna Jankowska, Justyna Jodłowska i Natalia Pietras, które nie wygrały ani jednego pojedynku.

Tylko jedna z Biało-Czerwonych, Zuzanna Bednarz, zdecydowała się na start w deblu. Występ Polki i Słowaczki Mii Chudejovej nie był udany, bowiem już w I rundzie lepsze okazały się Mana Kawamura i Linda Klimovicova. Japonka i Czeszka zwyciężyły pewnie 6:0, 6:2.

Frydek Mistek Open, Frydek Mistek (Czechy)
ITF World Tennis Tour, kort ziemny, pula nagród 25 tys. dolarów
środa, 6 września

I runda gry pojedynczej:

Maja Chwalińska (Polska, 7) - Martina Marusinova (Słowacja, Q) 6:2, 6:0
Zuzanna Bednarz (Polska, WC) - Adela Moravcova (Czechy, LL) 7:6(3), 6:3

I runda gry podwójnej:

Mana Kawamura (Japonia) / Linda Klimovicova (Czechy) - Zuzanna Bednarz (Polska) / Mia Chudejova (Słowacja) 6:0, 6:2