Nie miała żadnych szans. Deklasacja Sabalenki

Iga Świątek po zakończeniu wielkoszlemowego US Open opuściła fotel liderki rankingu WTA. Mimo to Polka w wielu statystykach nadal przeważa nad Aryną Sabalenką. Jedna z nich jest szczególnie imponująca.

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Aryna Sabalenka, Iga Świątek Getty Images / Aryna Sabalenka, Iga Świątek
Niedawno Aryna Sabalenka dopięła swego i zrzuciła Igę Świątek z pozycji liderki rankingu WTA. Mimo to raszynianka w wielu zestawieniach nadal znacznie przewyższa reprezentantkę Białorusi.

Tak jest choćby w przypadku statystyki dotyczącej liczby wykorzystanych break pointów we wszystkich czterech turniejach wielkoszlemowych w 2023 roku. Przytoczył ją serwis OptaAce.

"Iga Świątek wykorzystała 92 ze 143 break pointów w tegorocznych turniejach wielkoszlemowych, a jej współczynnik (64,3 proc.) jest najwyższy wśród zawodniczek, które rozegrały w tym sezonie przynajmniej 10 meczów" - przekazano.

Nie tylko w kontekście współczynniku Iga jest najlepsza. Króluje również w liczbie wykorzystanych okazji do przełamań.

W przypadku tego pierwszego aspektu za plecami zostawiła takie tenisistki jak Daria Kasatkina, Jelena Ostapenko, Jekaterina Alexandrova oraz Karolina Muchova. A Aryna Sabalenka? Nawet nie załapała się do TOP5 - pozostaje daleko w tyle.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: można im pozazdrościć. Tak spędzili miesiąc miodowy

Czytaj także:
Zwroty akcji w San Diego. Czekała na ten moment od pamiętnego finału ze Świątek
Zmiany u Igi Świątek? Znany trener mówi "nie"


Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×