Bolesny finał Magdy Linette. Totalna demolka na korcie

Magda Linette była całkowicie bezradna w finale turnieju WTA 250 w Kantonie. Chińska tenisistka Xiyu Wang dominowała na korcie, a Polka miała tylko chwilę lepszej gry w drugim secie.

Magda Linette Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Magda Linette
W sobotę Magda Linette (WTA 27) wystąpiła w szóstym singlowym finale w WTA Tour. Miała szansę na trzeci tytuł, po nowojorskim Bronksie (2019) i Hua Hin (2020). W Kantonie jej przeciwniczką była 22-letnia Xiyu Wang (WTA 88), która doszła do pierwszego finału. Mistrzynią została Chinka, która rozbiła Polkę 6:0, 6:2.

Na otwarcie meczu tenisistki rozegrały zacięty gem. Linette odparła dwa break pointy, ale trzeci został przez Wang wykorzystany dobrą ofensywną akcją. Chinka była agresywniejsza i lepiej wytrzymywała trudy wymian. Reprezentantka gospodarzy dominowała na korcie, a w grze Polki było za dużo chaosu.

Wang uzyskała jeszcze dwa przełamania i prowadziła 5:0. Linette nie była w stanie returnem zagrozić rywalce i nie nie zdobyła nawet gema. Chinka wykorzystała drugą piłkę setową.

W grze Wang było dużo siły i precyzji. Linette nie miała pomysłu na osłabienie siły rażenia przeciwniczki. Na otwarcie II partii Chinka zaliczyła przełamanie krosem forhendowym. Polka uchroniła się przed wynikiem 0:6, 0:6. W trzecim gemie utrzymała podanie i poprosiła o interwencję medyczną z powodu problemów z barkiem.

Po wznowieniu gry Linette pokazała swoje lepsze oblicze. Świetne minięcie bekhendowe po krosie dało jej odrobienie straty przełamania. Wang jednak szybko odzyskała kontrolę nad meczem. W piątym gemie Polka zniwelowała dwa break pointy, ale przy trzecim Chinka popisała się skutecznym atakiem. Wyśmienite returny przyniosły reprezentantce gospodarzy przełamanie na 5:2. Po chwili zakończyła spotkanie kapitalnym krosem bekhendowym wymuszającym błąd.

W ciągu 80 minut Wang zdobyła 22 z 29 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała sześć z 13 break pointów. Linette w drugim secie zamieniła na przełamanie jedyną okazję, jaką miała w spotkaniu. Tenisistki te zmierzyły się po raz drugi. W 2020 roku w ćwierćfinale w Hua Hin Polka zwyciężyła 2:6, 6:3, 6:3.

Galaxy Holding Group Guangzhou Open, Kanton (Chiny)
WTA 250, kort twardy, pula nagród 259,3 tys. dolarów
sobota, 23 września

finał gry pojedynczej:

Xiyu Wang (Chiny) - Magda Linette (Polska, 1) 6:0, 6:2

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Magda Linette awansuje do Top 10 rankingu?