Nie poprawiła swojego bilansu. Tak Magda Linette radziła sobie w finałach

Magda Linette w sobotę rozegrała swój szósty finał turnieju rangi WTA w karierze. 31-latka musiała uznać wyższość Chinki Xiyu Wang. Sprawdź, jak radziła sobie w dotychczasowych meczach.

Mateusz Kozanecki
Magda Linette Getty Images / Minas Panagiotakis / Na zdjęciu: Magda Linette
Magda Linette na swój pierwszy finał turnieju rangi WTA musiała poczekać do 2015 roku. 23-letnia wówczas zawodniczka walczyła o zwycięstwo w Tokio.

Zmierzyła się wtedy z Belgijką Yaniną Wickmayer. Rozpoczęła to spotkanie bardzo dobrze, bo od wygranego 6:4 seta. Później jednak to rywalka doszła do głosu i zeszła z kortu jako triumfatorka.

Kolejny finał osiągnęła dopiero cztery lata później. W Nowym Jorku jej przeciwniczką była Camila Giorgi. Tym razem to Polka okazała się lepsza.

Drugie - i jak dotąd ostatnie - turniejowe zwycięstwo Linette wywalczyła w 2020 roku w Hua Hin. Wygrała wtedy rywalizację z Leonie Kueng.

W sobotę (23 września) Linette zmierzyła się z Xiyu Wang. Finał turnieju w Kantonie był bardzo jednostronny. Polka pierwszego seta przegrała do zera, w drugim natomiast urwała zaledwie dwa gemy.

Obecnie jej bilans meczów finałowych wynosi 2 wygrane i 4 porażki. W przypadku gry podwójnej jest to 2-3.