Rozgrywał życiowy sezon. Zawiesili go za ustawianie meczów

W 2023 roku zdobył dziesięć tytułów, ale od końcówki sierpnia ma zakaz gry na tenisowych kortach. Szwed Dragos Nicolae Madaras został zawieszony. Zarzuty są poważne. Co dalej z jego karierą?

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Dragos Nicolae Madaras Getty Images / Julian Finney / Dragos Nicolae Madaras
"Szwedzki tenisista Dragos Nicolae Madaras został tymczasowo zawieszony w grze za naruszenie tenisowego programu antykorupcyjnego (TACP)" - poinformował serwis tennis365.com.

TACP to sportowy kodeks antykorupcyjny - zbiór zasad, których musi przestrzegać każdy tenisista.

Jakie konsekwencje czekają 26-latka? Dragos Nicolae Madaras w chwili obecnej nie może brać udziału w jakichkolwiek turniejach. Stan taki jest aktywny od 17 sierpnia 2023 roku.

Zawieszenie Szweda jest tymczasowe. Będzie jednak trwało do momentu, w którym zakończy się pełne rozpatrzenia zarzutów TACP.

Tenisista złożył odwołanie od tej decyzji. To jednak nie przyniosło żadnego efektu. Komunikat w tej sprawie wydała Międzynarodowa Agencja ds. Integralności Tenisa (ITIA).

"Zawodnik odwołał się od nałożenia tymczasowego zawieszenia, ale jego odwołanie zostało oddalone przez niezależnego funkcjonariusza ds. przesłuchań antykorupcyjnych, profesora Richarda McLarena, w dniu 22 września 2023 roku" - czytamy.

Madaras zajmuje obecnie 220. miejsce w rankingu ATP. W lipcu tego roku osiągnął najwyższy poziom w karierze (191. pozycja).

W tym roku zdobył 10 tytułów na poziomie ITF - wszystkie rozegrane na kortach ziemnych. W bieżącym roku posiada znakomity rekord 74:16 na wszystkich poziomach zawodowych. W jednym ze spotkań ograł Polaka (szczegóły -->> TUTAJ).

Zobacz także:
Była liderka rankingu WTA przekazała smutną wiadomość
Świątek turystka. Wskazała ulubione miejsce na ziemi. Zaskoczenie?

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: legendarny piłkarz zagrał z dziećmi. Zobacz, co zrobił
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×