Hubert Hurkacz poznał kolejnego rywala. Ogromne zaskoczenie

Yo Hsiou Hsu będzie rywalem Huberta Hurkacza w III rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000 w Szanghaju. W piątek kwalifikant z Tajwanu sprawił sensację i w dwóch setach pokonał Lorenzo Musettiego.

Marcin Motyka
Hubert Hurkacz Materiały prasowe / Olga Pietrzak / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Podczas turnieju w Szanghaju Yu Hsiou Hsu przełamuje kolejne bariery. Najpierw wywalczył debiutancki awans do głównej drabinki imprezy rangi Masters 1000, następnie wygrał premierowy mecz, a w piątek cieszył się z pierwszego awansu do III rundy. W pojedynku 1/32 finału Tajwańczyk sensacyjnie pokonał 6:3, 6:4 rozstawionego z numerem 17. Lorenzo Musettiego.

Notowany na 184. miejscu w światowej klasyfikacji od początku starał się grać bardzo regularnie. Tajwańczyk świetnie poruszał się po korcie i popełniał niewiele błędów. W pierwszym secie błyskawicznie wyszedł na 4:1, by wygrać 6:3. Z kolei w drugim decydujące przełamanie wywalczył przy stanie 5:4.

W ciągu godziny i 24 minut gry Hsu zaserwował dwa asy, jeden raz został przełamany, wykorzystał cztery z dziesięciu break pointów, posłał 25 zagrań kończących, popełnił zaledwie trzy niewymuszone błędy i łącznie zdobył 67 punktów, o 19 więcej od Musettiego.

Wygrywając z aktualnie 18. w rankingu ATP Musettim, 24-latek z Yuanlin odniósł największe zwycięstwo w karierze. Teraz zmierzy się z rozstawionym z numerem 16. Hubertem Hurkaczem. Będzie to pierwszy mecz pomiędzy tymi tenisistami.

Pojedynek Hurkacza z Hsu odbędzie się w niedzielę.

Rolex Shanghai Masters, Szanghaj (Chiny)