Niespodzianki w Seulu. Gospodarze są zachwyceni

Dwie rozstawione tenisistki odpadły w pierwszej rundzie turnieju WTA w Seulu. Obie zostały wyeliminowane przez Koreanki. Nie popisały się Jelena Ostapenko i Sofia Kenin.

Jelena Ostapenko Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Jelena Ostapenko
Tenisistki kontynuują tournee po Azji, a część z nich zatrzymała się w koreańskim Seulu. Rozstawioną z numerem pierwszym, największą gwiazdą turnieju jest Jessica Pegula. Amerykanka we wtorek zwyciężyła w dwóch setach z Viktorią Hruncakovą. Na wyeliminowanie Słowaczki potrzebowała nieco ponad godziny.

Nie zabrakło niespodzianek, które wprowadziły w zachwyt gospodarzy turnieju. Dwie Koreanki poradziły sobie z rozstawionymi zawodniczkami. Dayeon Back jest notowana dopiero na 569. miejscu w rankingu WTA, mimo to pokonała w trzech setach rozstawiona z numerem drugim Jelenę Ostapenko. Łotyszka, która ma za sobą serię wygranych z Igą Świątek, nie poradziła sobie pomimo zwycięstwa w pierwszej partii.

W drugiej rundzie zaprezentuje się również Su Jeong Jang. 162. rakieta świata zwyciężyła w dwóch setach z rozstawioną z numerem piątym Sofią Kenin. Amerykanka pokazała niewiele ciekawego na korcie i zeszła z niego pokonana po półtorej godzinie gry. Sofia Kenin musi już myśleć o innych turniejach po dużym niepowodzeniu w Seulu.

We wtorek pokazała się jeszcze jedna rozstawiona tenisistka i poszła drogą Jessici Peguli, a nie Jeleny Ostapenko czy Sofii Kenin. Turniejowa czwórka Marie Bouzkova pozostała w drabince dzięki zwycięstwu z Kaylą Day. Oba sety zakończyły się wynikiem 6:4.

Najdłuższy pojedynek dnia stoczyły Emina Bektas i Laura Pigossi. Po trzech, wyrównanych setach i ponad trzech godzinach walki awansowała reprezentantka USA.