Pewne wygrane w półfinałach w Hongkongu

Leylah Fernandez zagra z Kateriną Siniakovą w finale turnieju WTA w Hongkongu. Obie tenisistki zwyciężyły w półfinałach w dwóch setach.

Katerina Siniakova PAP/EPA / WU HONG / Na zdjęciu: Katerina Siniakova
Część tenisistek kontynuuje rywalizację w turniejach na kortach twardych w Azji. Walka w Hongkongu powoli dobiega końca. W sobotę zostały wyłonione finalistki.

W pierwszym półfinale spotkały się Leylah Fernandez z Anną Blinkową. Kanadyjka jest notowana o 23 pozycje niżej w rankingu WTA niż rozstawiona w Hongkongu z numerem piątym Blinkowa. Tenisistki spotkały się po raz trzeci w karierach i jak dotąd obie odniosły po jednym zwycięstwie. W trwającym turnieju sprawiały one wrażenie zawodniczek, które rozpędzają się z każdą rundą.

Potwierdziła to Leylah Fernandez, która potrzebowała nieco ponad godziny na wygranie półfinału 6:2, 7:5. Już w pierwszym secie Kanadyjka pokazała zdecydowaną wyższość nad przeciwniczką, a następnie powstrzymała przyspieszenie Anny Blinkowej w drugiej partii.

O drugie miejsce w finale zagrały Martina Trevisan z Kateriną Siniakovą. Tak samo jak w przypadku półfinału Fernandez z Blinkową, doszło do trzeciego spotkania tenisistek w karierach i wcześniej podzieliły się one zwycięstwami. Włoszka w drodze do sobotniego meczu wyeliminowała między innymi Magdalenę Fręch. Choć Trevisan jest notowana wyżej w rankingu WTA, to nie była uznawana za faworytkę w zestawieniu z Czeszką.

Katerina Siniakova pokazała na korcie, że nieprzypadkowo jej notowania były wyższe przed meczem. Czeszka potrzebowała dwóch setów do pokonania Włoszki. Pierwsza runda zakończyła się wynikiem 6:4, a druga wynikiem 6:2. Drugi półfinał był tylko nieco dłuższy od pierwszego.