Hubert Hurkacz nie kończy sezonu. Sprawdź, kiedy wróci do gry

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz

To nie był udany występ Huberta Hurkacza. Polak przegrał z Zhizhenem Zhangiem w trzech setach i odpadł już w I rundzie turnieju w Tokio. Wiadomo, kiedy wrocławianin powróci na kort.

Hubert Hurkacz ma za sobą świetny tydzień w Szanghaju. Wygrał tam mocno obsadzony turniej rangi ATP 1000, co dało mu awans w rankingu na 11. miejsce.

Z Chin przeniósł się do Japonii. Tam przystąpił do rywalizacji w Tokio. W I rundzie zmierzył się z Zhizhenem Zhangiem, którego tydzień wcześniej zdołał pokonać.

Tym razem to rywal okazał się lepszy. Chińczyk zwyciężył w trzech setach 6:3, 4:6, 7:6(4) i wyeliminował Hurkacza z dalszych rozgrywek. Jego kolejnym przeciwnikiem będzie Asłan Karacew.

Na kolejny mecz z udziałem Hurkacza nie trzeba długo czekać. Znalazł się bowiem w obsadzie turnieju ATP 500 w szwajcarskiej Bazylei, który odbędzie się w dniach 23-29 października.

Oprócz Polaka wystąpią tam m.in. Carlos Alcaraz, Holger Rune, Casper Ruud czy Andy Murray. Będzie to debiut Hurkacza w Bazylei.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty