Zmienne szczęście Rumunek na swoim terenie

W Kluż-Napoce poznaliśmy już komplet tenisistek w drugiej rundzie, a nawet pierwsze ćwierćfinalistki. Z rywalizacji odpadły kolejne Rumunki, a mianowicie Miriam Bulgaru oraz Patricia Maria Tig. O ćwierćfinał powalczy jeszcze m.in. Jaqueline Cristian.

Jakub Fordon
Jaqueline Cristian Getty Images / Horvath Tamas / Na zdjęciu: Jaqueline Cristian
W środę w Kluż-Napoce zarówno dokończono pierwszą rundę zmagań, jak i rozpoczęto drugą. Skład 1/8 finałów uzupełniły Szwajcarka Jil Teichmann, która odprawiła rozstawioną z "szóstką" Belgijkę Yaninę Wickmayer oraz Jaqueline Cristian. Rumunka ograła rodaczkę Teichmann - Celine Naef.

Na obecny moment w ćwierćfinałach próżno szukać miejscowych tenisistek. Porażki doznały zarówno Miriam Bulgaru, jak i Patricia Maria Tig.

Obie zawodniczki stoczyły trzysetowe boje o awans, które nie zakończyły się po ich myśli. Bulgaru wygrała pierwszego seta w rywalizacji z rozstawioną z "czwórką" Rebeką Masarovą. Jednak to Hiszpanka po tie breaku odniosła triumf w drugiej partii, natomiast trzecią odsłonę wygrała do zera.

Z kolei Tig przegrała pierwszego seta z Jekateriną Makarową 2:6, by takim samym stosunkiem wygrać drugiego. W decydującej partii górą była Rosjanka.

W ćwierćfinale zagra również Daria Snigur. Ukrainka potrzebowała trzech setów, by wyeliminować Annę-Lenę Friedsam. Po udanym starcie i wygranej premierowej odsłonie do zera przegrała 1:6. W trzeciej partii zwyciężyła jednak 6:4.