Niemiecki półfinał rozstrzygnięty. To one powalczą o tytuł w Transylwanii

W sobotę odbyły się półfinały halowych zawodów WTA 250 na kortach twardych w Kluż-Napoce. Po dwusetowych meczach stało się jasne, że w decydującym pojedynku spotkają się Tamara Korpatsch i Elena-Gabriela Ruse.

Rafał Smoliński
Elena-Gabriela Ruse Getty Images / Horvath Tamas / Na zdjęciu: Elena-Gabriela Ruse
Najpierw na kort centralny w Kluż-Napoce wyszły dwie reprezentantki Niemiec. Faworytką była Eva Lys (WTA 133), która w I rundzie wyeliminowała najwyżej rozstawioną Rumunkę Soranę Cirsteę. Ostatecznie jednak ze zwycięstwa cieszyła się Tamara Korpatsch (WTA 105).

To nie był dobry mecz w wykonaniu Lys. 21-latka rozpoczęła spotkanie od utraty serwisu. Potem co prawda wyrównała na po 3, ale końcówka należała do jej rodaczki. Natomiast w drugiej partii Korpatsch szybko postarała się o dwa przełamania i odskoczyła na 5:1. Po 82 minutach wygrała ostatecznie 6:4, 6:3.

W drugim półfinale klasę pokazała tenisistka gospodarzy. Nagrodzona dziką kartą Elena-Gabriela Ruse (WTA 188) zwyciężyła 6:1, 6:4 oznaczoną czwartym numerem Rebekę Masarovą (WTA 67), która jako jedyna rozstawiona singlistka dotarła do półfinału.

Rumunka zagrała bardzo dobrze na returnie. W pierwszym secie wykorzystała problemy rywalki i postarała się o cztery przełamania. Natomiast w drugiej części pojedynku odskoczyła na 4:1 i kontrolowała sytuację na korcie. Po 81 minutach pewnie zameldowała się w finale.

Ruse i Korpatsch zmierzą się w niedzielę po raz trzeci na zawodowych kortach. W dwóch poprzednich spotkaniach (Montreux 2018 i Praga 2020) górą po trzysetowych bojach była Rumunka.

Tenisistka gospodarzy celuje w drugie trofeum w głównym cyklu, bowiem w 2021 triumfowała w Hamburgu. Natomiast dla reprezentantki naszych zachodnich sąsiadów będzie to premierowy finał. Jej największym sukcesem jest wygranie zeszłorocznego challengera WTA w Budapeszcie.

Transylvania Open, Kluż-Napoka (Rumunia)