Niełatwa przeprawa Mai Chwalińskiej. Rywalka miała piłki setowe

Maja Chwalińska gra dalej w zawodach ITF World Tennis Tour o puli nagród 25 tys. dolarów na kortach ziemnych w greckim Heraklionie. W czwartek polska tenisistka nie bez trudu pokonała Serbkę Mię Ristić.

Rafał Smoliński
Maja Chwalińska Materiały prasowe / Olga Pietrzak / Na zdjęciu: Maja Chwalińska
Po udanej inauguracji zawodów na Krecie Maja Chwalińska (WTA 371) została sprawdzona. Na jej drodze w II rundzie stanęła oznaczona ósmym numerem Mia Ristić (WTA 327). Zaledwie 17-letnia Serbka postawiła się Polce, która jednak odwróciła losy drugiego seta i zwyciężyła ostatecznie 6:1, 7:5.

Początek rywalizacji nie zapowiadał problemów ze strony 22-letniej reprezentantki klubu BKT Advantage Bielsko-Biała. Po dwóch przełamaniach Chwalińska wysunęła się na 4:0, a potem zakończyła seta przełamaniem w siódmym gemie.

Schody pojawiły się w drugiej partii, w której młoda Serbka wyszła na 2:0. Polka natychmiast odrobiła straty, jednak Ristić postarała się o kolejnego breaka. Chwalińska przegrywała już nawet 3:5, a w dziesiątym gemie obroniła cztery piłki setowe przy podaniu przeciwniczki.

Ostatecznie nasza tenisistka zdobyła powrotne przełamanie i wyrównała na po 5. Po zmianie stron jeszcze raz przycisnęła na returnie. Serbka nie wykorzystała dwóch piłek na wagę tie-breaka. Polka wypracowała piłkę meczową, aby po dwóch godzinach i 10 minutach zwieńczyć pojedynek.

Tym samym Chwalińska awansowała do ćwierćfinału zawodów w Heraklionie. W piątek czeka ją trudniejsze zadanie, ponieważ jej przeciwniczką będzie rozstawiona z drugim numerem Rumunka Irina Bara (WTA 190).