Nocne męczarnie młodego gwiazdora. Zakończył o 2:36

Rozstawiony z numerem czwartym Jannik Sinner potrzebował trzech setów, aby pokonać Mackenzie'ego McDonalda w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP Masters 1000 w Paryżu. Mecz dobiegł końca o godz. 2:36.

Marcin Motyka
Jannik Sinner PAP/EPA / Teresa Suarez / Na zdjęciu: Jannik Sinner
Środowy dzień w turnieju ATP Masters 1000 w Paryżu przemienił się w długą noc. Ostatni mecz II rundy, pomiędzy Jannikiem Sinnerem a Mackenzie'em McDonaldem, rozpoczął się o godz. 00:20. Niewiele zabrakło do niespodzianki, ale rozstawiony z numerem czwartym Włoch ostatecznie pokonał Amerykanina 6:7(6), 7:5, 6:1.

Pierwszego seta Sinner przegrał na własne życzenie. Prowadził 5:4 z przełamaniem, ale roztrwonił przewagę, po czym w tie breaku podjął kilka niewłaściwych decyzji i atakował z nieprzygotowanych pozycji. W drugiej partii Włoch długo męczył się ze swoją grą, ale w 12. gemie znalazł sposób na przełamanie rywala.

Najłatwiejszy dla Sinnera okazał się trzeci set. Coraz bardziej bardziej zmęczony McDonald zaczął popełniać więcej błędów, a to przełożyło się na obraz meczu i Włoch od stanu 1:1 zdobył pięć gemów ostatnich gemów z rzędu.

Pojedynek trwał 136 minut, a dobiegł końca o godz. 2:36. 22-letni Sinner zapisał na swoim koncie cztery asy, cztery przełamania, 29 uderzeń wygrywających oraz 14 niewymuszonych błędów.

Rozstawiony z numerem czwartym Sinner nie będzie miał wiele czasu na odpoczynek. W czwartkowe popołudnie zmierzy się w III rundzie z oznaczonym "13" Alexem de Minaurem, który wciąż walczy o awans do ATP Finals. Będzie to szósty mecz pomiędzy tymi tenisistami. Wszystkie poprzednie wygrał Włoch.