Wreszcie się doczekały. W Cancun zakończono... fazę grupową

W niedzielę powinny odbyć się decydujące mecze WTA Finals. Zamiast tego w Cancun kończono fazę grupową w turnieju gry podwójnej. Zawodniczki musiały uzbroić się w ogromne pokłady cierpliwości.

Mateusz Kozanecki
Jessica Pegula Getty Images / Artur Widak/NurPhoto / Na zdjęciu: Jessica Pegula
Coco Gauff i Jessica Pegula w Cancun są bardzo zapracowane. Biorą bowiem udział zarówno w turnieju gry pojedynczej, jak i podwójnej. Lepiej wiodło im się w singlu. Awansowały do półfinału, w którym zagrały przeciwko sobie. Zwyciężyła Pegula.

W deblu liderki światowego rankingu nie radziły sobie tak dobrze. Przegrały dwa pierwsze mecze i na koniec fazy grupowej mierzyły się z Laurą Siegemund i Wierą Zwonariową. Spotkanie zaplanowane zostało na piątek.

Amerykanki wygrały pierwszego seta 6:3. W drugiej partii znów dała o sobie znać pogoda. Przy stanie 1:1 gra została przerwana. Podjęto decyzję o dokończeniu rywalizacji kolejnego dnia.

W sobotę jednak nie udało się dokończyć spotkania i zostało przełożone na niedzielę, kiedy to miały odbyć się mecze finałowe. Tymczasem w Cancun w dalszym ciągu nie było wiadomo, kto zmierzy się w półfinale ze Storm Hunter i Elise Mertens.

Duet Siegemund/Zwonariowa dwa razy przełamał podanie rywalek w drugim secie i tym samym doprowadził do super tie-breaka. W nim zanosiło się na to, że Amerykanki wrócą z dalekiej podróży. Przegrywały już 4-7, aby po chwili zrobiło się 8-8. Dwa kolejne punkty padły jednak łupem rozstawionych z nr 6.

Tym samym to Laura Siegemund i Wiera Zwonariowa awansowały do półfinału. Coco Gauff i Jessica Pegula z kolei zakończyły fazę grupową bez wygranej.

WTA Finals, Cancun (Meksyk)
Tour Championships, kort twardy, pula nagród 9 mln dolarów
niedziela, 5 listopada

GRA PODWÓJNA

Grupa A (Mahahual):

Laura Siegemund (Niemcy, 6) / Wiera Zwonariowa (6) - Coco Gauff (USA, 1) / Jessica Pegula (USA, 1) 3:6, 6:4, 10-8