WTA Finals: wyniki i tabele

Iga Świątek po raz trzeci z rzędu wystąpi w WTA Finals. W meksykańskim Cancun o tytuł w singlu powalczy osiem najlepszych tenisistek sezonu 2023. W deblu zaprezentuje się osiem par.

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
uczestniczki turnieju singla zawodów WTA Finals 2023 Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: uczestniczki turnieju singla zawodów WTA Finals 2023

GRA POJEDYNCZA

FINAŁ:

poniedziałek, 6 listopada

Iga Świątek (Polska, 2) - Jessica Pegula (USA, 5) 6:1, 6:0

PÓŁFINAŁ:

niedziela, 5 listopada

Iga Świątek (Polska, 2) - Aryna Sabalenka (1) 6:3, 6:2

sobota, 4 listopada

Jessica Pegula (USA, 5) - Coco Gauff (USA, 3) 6:2, 6:1

FAZA GRUPOWA:

Grupa A (Bacalar)

niedziela, 29 października

Aryna Sabalenka (1) - Maria Sakkari (Grecja, 8) 6:0, 6:1
Jessica Pegula (USA, 5) - Jelena Rybakina (Kazachstan, 4) 7:5, 6:2

wtorek, 31 października

Jessica Pegula (USA, 5) - Aryna Sabalenka (1) 6:4, 6:3
Jelena Rybakina (Kazachstan, 4) - Maria Sakkari (Grecja, 8) 6:0, 6:7(4), 7:6(2)

czwartek, 2 listopada

Jessica Pegula (USA, 5) - Maria Sakkari (Grecja, 8) 6:3, 6:2

piątek, 3 listopada

Aryna Sabalenka (1) - Jelena Rybakina (Kazachstan, 4) 6:2, 3:6, 6:3

Tabela Grupy Bacalar

M Zawodniczka Mecze Zw. Sety % setów Gemy % gemów
1 Jessica Pegula 3 3 6-0 100 37-19 66
2 Aryna Sabalenka 3 2 4-3 57 34-24 59
3 Jelena Rybakina 3 1 3-5 38 37-41 47
4 Maria Sakkari 3 0 1-6 14 19-43 31

Grupa B (Chetumal)

poniedziałek, 30 października

Iga Świątek (Polska, 2) - Marketa Vondrousova (Czechy, 7) 7:6(3), 6:0
Coco Gauff (USA, 3) - Ons Jabeur (Tunezja, 6) 6:0, 6:1

środa, 1 listopada

Iga Świątek (Polska, 2) - Coco Gauff (USA, 3) 6:0, 7:5
Ons Jabeur (Tunezja, 6) - Marketa Vondrousova (Czechy, 7) 6:4, 6:3

piątek, 3 listopada

Iga Świątek (Polska, 2) - Ons Jabeur (Tunezja, 6) 6:1, 6:2
Coco Gauff (USA, 3) - Marketa Vondrousova (Czechy, 7) 5:7, 7:6(4), 6:3

Tabela Grupy Chetumal

M Zawodniczka Mecze Zw. Sety % setów Gemy % gemów
1 Iga Świątek 3 3 6-0 100 38-14 73
2 Coco Gauff 3 2 4-3 57 35-30 54
3 Ons Jabeur 3 1 2-4 33 16-31 34
4 Marketa Vondrousova 3 0 1-6 14 29-43 40

GRA PODWÓJNA

FINAŁ:

poniedziałek, 6 listopada

Laura Siegemund (Niemcy, 6) / Wiera Zwonariowa (6) - Nicole Melichar-Martinez (USA, 8) / Ellen Perez (Australia, 8) 6:4, 6:4

PÓŁFINAŁ:

niedziela, 5 listopada

Nicole Melichar-Martinez (USA, 8) / Ellen Perez (Australia, 8) - Gabriela Dabrowski (Kanada, 7) / Erin Routliffe (Nowa Zelandia, 7) 6:1, 6:7(1), 10-6

Laura Siegemund (Niemcy, 6) / Wiera Zwonariowa (6) - Storm Hunter (Australia, 2) / Elise Mertens (Belgia, 2) 3:6, 6:3, 10-5

FAZA GRUPOWA:

Grupa A (Mahahual)

niedziela, 29 października

Gabriela Dabrowski (Kanada, 7) / Erin Routliffe (Nowa Zelandia, 7) - Coco Gauff (USA, 1) / Jessica Pegula (USA, 1) 7:6(2), 6:3

wtorek, 31 października

Laura Siegemund (Niemcy, 6) / Wiera Zwonariowa (6) - Barbora Krejcikova (Czechy, 4) / Katerina Siniakova (Czechy, 4) 6:3, 6:7(6), 10-5

środa, 1 listopada

Barbora Krejcikova (Czechy, 4) / Katerina Siniakova (Czechy, 4) - Coco Gauff (USA, 1) / Jessica Pegula (USA, 1) 3:6, 7:5, 10-6

Gabriela Dabrowski (Kanada, 7) / Erin Routliffe (Nowa Zelandia, 7) - Laura Siegemund (Niemcy, 6) / Wiera Zwonariowa (6) 6:4, 6:2

piątek, 3 listopada

Gabriela Dabrowski (Kanada, 7) / Erin Routliffe (Nowa Zelandia, 7) - Barbora Krejcikova (Czechy, 4) / Katerina Siniakova (Czechy, 4) 6:4, 7:5

niedziela, 5 listopada

Laura Siegemund (Niemcy, 6) / Wiera Zwonariowa (6) - Coco Gauff (USA, 1) / Jessica Pegula (USA, 1) 3:6, 6:4, 10-8

Tabela Grupy Mahahual

M Zawodniczki Mecze Zw. Sety % setów Gemy % gemów
1 Gabriela Dabrowski i Erin Routliffe 3 3 6-0 100 38-24 61
2 Laura Siegemund i Wiera Zwonariowa 3 2 4-4 50 29-32 48
3 Barbora Krejcikova i Katerina Siniakova 3 1 3-5 38 30-37 45
4 Coco Gauff i Jessica Pegula 3 0 2-6 25 30-34 47

Grupa B (Maya Ka'an)

niedziela, 29 października

Shuko Aoyama (Japonia, 3) / Ena Shibahara (Japonia, 3) - Desirae Krawczyk (USA, 5) / Demi Schuurs (Holandia, 5) 7:5, 6:2

poniedziałek, 30 października

Storm Hunter (Australia, 2) / Elise Mertens (Belgia, 2) - Shuko Aoyama (Japonia, 3) / Ena Shibahara (Japonia, 3) 6:4, 6:2

środa, 1 listopada

Storm Hunter (Australia, 2) / Elise Mertens (Belgia, 2) - Nicole Melichar-Martinez (USA, 8) / Ellen Perez (Australia, 8) 7:5, 6:4

czwartek, 2 listopada

Storm Hunter (Australia, 2) / Elise Mertens (Belgia, 2) - Desirae Krawczyk (USA, 5) / Demi Schuurs (Holandia, 5) 6:2, 6:3

Nicole Melichar-Martinez (USA, 8) / Ellen Perez (Australia, 8) - Shuko Aoyama (Japonia, 3) / Ena Shibahara (Japonia, 3) 4:6, 6:2, 10-6

piątek, 3 listopada

Nicole Melichar-Martinez (USA, 8) / Ellen Perez (Australia, 8) - Desirae Krawczyk (USA, 5) / Demi Schuurs (Holandia, 5) 6:2, 7:5

Tabela Grupy Maya Ka'an

M Zawodniczki Mecze Zw. Sety % setów Gemy % gemów
1 Storm Hunter i Elise Mertens 3 3 6-0 100 37-20 65
2 Nicole Melichar-Martinez i Ellen Perez 3 2 4-3 57 33-28 54
3 Shuko Aoyama i Ena Shibahara 3 1 3-4 43 27-30 47
4 Desirae Krawczyk i Demi Schuurs 3 0 0-6 0 19-38 33

Zasady kolejności w grupie:
1. Liczba zwycięstw;
2. Liczba rozegranych meczów;
3. Bezpośredni mecz (tylko przy dwóch zawodniczkach);
4. Jeśli trzy zawodniczki mają po jednym zwycięstwie:
- odpada ta mająca mniej rozegranych meczów, a z dwóch pozostałych wyżej jest ta, która wygrała bezpośredni mecz;
- procent wygranych setów;
- procent wygranych gemów.

Czytaj także:
Wszystko jasne. Iga Świątek poznała grupowe rywalki w WTA Finals
Iga Świątek poznała pierwszą przeciwniczkę w WTA Finals. Znamy godzinę meczu

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: na instagramie obserwują ją tysiące. Tak trenuje dziennikarka Polsatu


Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)
Czy Iga Świątek wygra WTA Finals 2023?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×