Karol Drzewiecki sprawił niespodziankę. Dwa sety w meczu Polaka

Po świetnym turnieju w Matsuyamie Karol Drzewiecki i Zdenek Kolar przystąpili do rywalizacji w Kobe. Tam już w I rundzie napotkali na nieoczekiwane problemy i odpadli z dalszych zmagań.

Mateusz Kozanecki
Karol Drzewiecki Materiały prasowe / Na zdjęciu: Karol Drzewiecki
W miniony piątek Karol Drzewiecki i Zdenek Kolar zwyciężyli w finale turnieju w Matsuyamie. W zaledwie 49 minut pokonali tam japońską parę Toshihide Matsui / Kaito Uesugi.

Do rywalizacji w Kobe nie przystępowali w roli faworytów, ale spodziewano się, że pewnie przejdą przez I rundę. W niej przyszło im zmierzyć się z niżej notowanymi Hindusami.

Tymczasem Niki Kaliyanda Poonacha i Divij Sharan od samego początku grali z polsko-czeskim duetem jak równy z równym. W siódmym gemie przełamali podanie rywali. Następnie utrzymali własne podanie i sięgnęli po zwycięstwo w secie.

Wydawało się, że Drzewiecki i Kolar w drugiej partii zaczną odwracać stan rywalizacji. Wyszli na prowadzenie 2:1, po czym ich gra się zacięła. Przegrali pięć kolejnych gemów z rzędu, a w konsekwencji cały mecz.

Próbowali walczyć do końca, obronili dwie piłki meczowe, ale to nie wystarczyło i pożegnali się z turniejem. Hindusi imponowali pierwszym serwisem - mieli aż 70 proc. skuteczności. Tylko cztery razy nie zdobyli punktu po pierwszym podaniu.

Teraz Kaliyanda Poonacha i Sharan zmierzą się z turniejową "jedynką" - Evanem Kingiem i Reesem Stalderem. To spotkanie odbędzie się w nocy ze środy na czwartek czasu polskiego.

Drzewiecki i Kolar mają kilka dni odpoczynku. W następnym tygodniu mają wziąć udział w turnieju w Jokohamie.

Hyogo Noah Challenger Hyogo Noah Challenger, Kobe (Japonia)
ATP Challenger 75, kort twardy w hali, pula nagród 80 tys. dolarów
wtorek, 14 listopada

I runda gry podwójnej:

Niki Kaliyanda Poonacha (Indie) / Divij Sharan (Indie) - Karol Drzewiecki (Polska) / Zdenek Kolar (Czechy) 6:4, 6:2

Pokonał Novaka Djokovicia i jest w euforii. "To mój największy wynik w karierze"