Debel Polek odmienił los meczu, choć nie był faworytem

Weronika Falkowska i Katarzyna Kawa zaprezentują się w półfinale Challengera w Andorze. Zwyciężyły w meczu z Cristiną Bucsą oraz Aleksandrą Panową pomimo niepowodzenia w pierwszym secie.

Weronika Falkowska Materiały prasowe / PZT / Na zdjęciu: Weronika Falkowska
Topowe tenisistki świata jeszcze korzystają z urlopu po sezonie albo rozpoczęły budowanie formy przed zbliżającymi się turniejami wysokiej rangi. Inne zawodniczki szukają sposobu na poprawienie sytuacji w rankingu WTA poprzez na przykład występy w Challengerach. Do Andory wybrały się Weronika Falkowska i Katarzyna Kawa. Impreza jest rozgrywana na zadaszonych kortach twardych.

Polki zagrały wspólnie w turnieju po raz pierwszy od września. Poprzedni występ na kortach ziemnych z Lublanie nie był udany, ponieważ zakończył się po jednym meczu. W listopadzie Weronika Falkowska i Katarzyna Kawa pokazały się także w jednym spotkaniu Pucharu Billie Jean King, ale szansa na sprawienie niespodzianki w boju z Eugenie Bouchard i Gabrielą Dabrowski była minimalna. Skończyło się na wygraniu pięciu gemów w dwóch setach.

Przeciwniczkami Polek w Andorze były Cristina Bucsa i Aleksandra Panowa. Ten debel był uznawany za faworyta. W tym sezonie połączył siły w Chicago i w US Open. W wielkoszlemowej imprezie w Nowym Jorku odniósł nawet jedno zwycięstwo, ale przygoda zakończyła się w pojedynku z gigantkami Coco Gauff oraz Jessicą Pegulą.

Polki awansowały pomimo niepowodzenia w pierwszym secie, który zakończył się wynikiem 6:3 dla Cristiny Bucsy oraz Aleksandry Panowej. Następnie do głosu doszły Weronika Falkowska i Katarzyna Kawa, które coraz lepiej radziły sobie z atutami przeciwniczek. Po wygranej Polek 6:3 w drugim secie konieczna było jeszcze rozegranie super tie-breaka. W nim od początku przewagę miały Falkowska i Kawa. Nie roztrwoniły jej, a ostatnia piłka była na 10-5.

Po wyeliminowaniu rozstawionego z numerem pierwszym debla Polki zagrają w ćwierćfinale z tenisistkami lepszymi w meczu Erika Andriejewa i Celine Naef kontra Alina Charajewa i Victoria Jimenez Kasincewa.

WTA Challenger Andora:

I runda gry podwójnej:

Weronika Falkowska (Polska) / Katarzyna Kawa (Polska) - Cristina Bucsa (Hiszpania, 1) / Aleksandra Panowa (1) 3:6, 6:3, 10-5

Czy Weronika Falkowska i Katarzyna Kawa to dobrze rokujący debel?