Rosjanki lepsze od Polek w finale. Zabrakło tak niewiele

Para Maja Chwalińska i Gina Feistel wystąpiły w sobotnim finale zawodów ITF World Tennis Tour o puli nagród 25 tys. dolarów na kortach twardych w Szarm el-Szejk. Po dramatycznym super tie-breaku z tytułu cieszyły się Rosjanki.

Rafał Smoliński
Maja Chwalińska Materiały prasowe / Olga Pietrzak / Na zdjęciu: Maja Chwalińska
Rozstawiona z trzecim numerem para Maja Chwalińska i Gina Feistel nie bez trudu dotarła do finału zawodów w słynnym egipskim kurorcie (więcej tutaj). W meczu o tytuł na ich drodze stanęły Wiktoria Michajłowa i Marija Tkaczewa.

Po godzinie i 51 minutach Rosjanki zwyciężyły Polki 6:4, 3:6, 13-11. Dzięki temu to one zostały mistrzyniami turnieju debla w Szarm el-Szejk.

O losach pierwszego i drugiego seta decydowały pojedyncze przełamania. Ponieważ po dwóch partiach był remis, rozstrzygający okazał się super tie-break.

Rozgrywka ta była bardzo wyrównana. Polki miały trzy piłki meczowe, odpowiednio przy stanie 9-8, 10-9 i 11-10. Rosjanki jednak obroniły się, po czym wykorzystały swoją szansę.

Tym samym Polki nie zostały mistrzyniami zawodów w Szarm el-Szejk. Wcześniej obie panie zakończyły występ w singlu. Chwalińska odpadła w 1/8 finału, natomiast Feistel w I rundzie.

Egypt 25 Sharm ElSheikh Women's Future, Szarm el-Szejk (Egipt)
ITF World Tennis Tour, kort twardy, pula nagród 25 tys. dolarów
sobota, 16 grudnia

finał gry podwójnej:

Wiktoria Michajłowa / Marija Tkaczewa - Maja Chwalińska (Polska, 3) / Gina Feistel (Polska, 3) 6:4, 3:6, 13-11