"Poprosiła o to trenera". Decyzja należała do Igi Świątek

Nie Dawid Celt i Agnieszka Radwańska, a trener Igi Świątek - Tomasz Wiktorowski będzie kapitanem reprezentacji Polski podczas United Cup. Skąd taka zmiana? To był wybór naszej tenisistki.

Małgorzata Boluk
Małgorzata Boluk
Iga Świątek z trenerem Tomaszem Wiktorowskim Getty Images / Robert Prange / Iga Świątek z trenerem Tomaszem Wiktorowskim
W dniach 29 grudnia - 7 stycznia czekają nas kolejne tenisowe emocje. Polska kadra w składzie: Iga Świątek, Katarzyna Kawa, Katarzyna Piter, Hubert Hurkacz, Daniel Michalski i Jan Zieliński będzie rywalizować w drużynowych rozgrywkach United Cup.

Organizatorem imprezy jest Australia. Polacy swoje mecze będą rozgrywać w Perth, gdzie zmierzą się z Hiszpanią i Brazylią.

W zeszłym tygodniu dowiedzieliśmy się, że doszło do zmiany na stanowisku kapitana reprezentacji Polski. Teraz będzie nim Tomasz Wiktorowski, a nie jak podczas poprzedniej edycji zmagań - Dawid Celt i Agnieszka Radwańska.

ZOBACZ WIDEO: Dzień z Mistrzem. Robert Kubica: Dopóki ta pasja jest, będę to kontynuował

Wielu kibiców zastanawiało się, z czego to wynika i do kogo należała ostateczna decyzja. Otóż według regulaminu United Cup kapitana wybiera lider lub liderka drużyny z najwyższym rankingiem singlowym.

- W tym przypadku decyzja należała do Igi Świątek, zresztą podobnie było rok temu, a wtedy Iga wskazała najpierw Dawida Celta, kapitana reprezentacji Polski w BJK Cup, a później jeszcze dołączono do zespołu Agnieszkę Radwańską - powiedział rzecznik prasowy Polskiego Związku Tenisowego Tomasz Dobiecki, cytowany przez "Sport".

Portal o komentarz poprosił również ekipę Igi Świątek. Okazało się, że sztab liderki światowego rankingu prowadził też rozmowy z innymi kandydatami. - Zarówno Dawid Celt jak i Mariusz Fyrstenberg nie zdecydowali się na udział w United Cup - przekazała Paula Wolecka.

- Iga poprosiła o to swojego trenera Tomasza Wiktorowskiego, który zgodził się pełnić tę rolę ze względu na swoją zawodniczkę. Wymogiem jest oczywiście polskie obywatelstwo, dlatego nie mógłby tego zrobić chociażby trener Huberta Hurkacza - wytłumaczyła menedżerka ds. PR Igi Świątek.

Polacy podczas United Cup będą rozstawieni z numerem pierwszym i są jednym z głównych faworytów imprezy. Przypomnijmy, że w ostatniej edycji nasz zespół dotarł do półfinału turnieju, w którym musiał uznać wyższość reprezentacji USA.

Czytaj także: "Jest cenny". Tak Hurkacz mówi o występach ze Świątek Jest moc! Iga Światek zaczęła nowy etap

Marcin Gortat po raz pierwszy opowiada o pożegnaniu z tatą. "Kiedy ścisnął moją dłoń, prawie zgniótł mi kości". ZOBACZ PREMIEROWY ODCINEK PROGRAMU "ŻYCIE PO ŻYCIU"
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×