Pogromczyni Linette górą, czeka ją hit. Problemy piątej rakiety świata

Jekaterina Aleksandrowa wygrała kolejny mecz w turnieju WTA 250 w Adelajdzie. Tym razem odprawiła rodaczkę Weronikę Kudermetową i o półfinał zagra z Jeleną Rybakiną. Problemy miała Jessika Pegula, ale po trzech setach ograła Bernardę Perę.

Jakub Fordon
Jekaterina Aleksandrowa Getty Images / VCG / Na zdjęciu: Jekaterina Aleksandrowa
W turnieju WTA 250 w Adelajdzie wystartowała Magda Linette, ale odpadła już w pierwszej rundzie. Nasza tenisistka nie wykorzystała piłek meczowych, a to się zemściło. Ostatecznie została wyeliminowana przez Jekaterinę Aleksandrową.

O awans do ćwierćfinału Rosjanka zmierzyła się ze swoją rodaczką Weroniką Kudermetową. Oba sety Aleksandrowa zakończyła wynikiem 6:4, dzięki czemu zobaczymy ją w kolejnej rundzie. Teraz dojdzie do hitu z jej udziałem, bowiem po przeciwnej stronie siatki stanie najwyżej rozstawiona tenisistka w Adelajdzie - Jelena Rybakina. Kazaszka bez większych problemów odprawiła Hiszpankę Cristinę Bucsę.

Problemy z awansem do kolejnej fazy miała Jessica Pegula. Rozstawiona z "dwójką" Amerykanka przegrała pierwszego seta w starciu z rodaczką Bernardą Perą. Jednak w kolejnych górą była faworytka tego pojedynku. Teraz na jej drodze stanie Rosjanka Anastazja Pawluczenkowa, która w podobnym stylu odwróciła losy rywalizacji z Czeszką Kateriną Siniakovą.

Dalej gra również triumfatorka United Cup Niemka Laura Siegemund. Tym razem jej wyższość musiała uznać Rumunka Ana Bogdan. O awans do półfinału nasza zachodnia sąsiadka powalczy z Darią Kasatkiną, która odprawiła rodaczkę Annę Kalinską, mimo że przegrała pierwszego seta.

Ostatnią parę ćwierćfinalistek stworzą rozstawiona z "szóstką" Jelena Ostapenko i Marta Kostiuk. Łotyszka po trzysetowym boju rozprawiła się z Francuzką Caroline Garcią. Również trzy partie musiała rozegrać Ukrainka, by wyeliminować Amerykankę Taylor Townsend.