Kiedy pierwsze mecze Polaków w Australian Open? Organizatorzy wydali komunikat

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Iga Świątek
Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Iga Świątek
zdjęcie autora artykułu

Iga Świątek, Magda Linette, Magdalena Fręch i Hubert Hurkacz przystąpią do rywalizacji w Australian Open 2024. Kiedy pierwsze mecze reprezentantów Polski? Organizatorzy przedstawili ramowy plan turnieju.

Za nami losowanie drabinki singla kobiet i mężczyzn. Iga Świątek, Magda Linette i Magdalena Fręch wiedzą już, z kim spotkają się w I rundzie (więcej tutaj). Na rywala z eliminacji czeka natomiast Hubert Hurkacz (więcej tutaj).

Organizatorzy ogłosili już ramowy plan na pierwsze dni turnieju. W tym roku różni się on od poprzednich edycji Australian Open, ponieważ mecze I rundy odbędą się na przestrzeni trzech dni, tj. w niedzielę, poniedziałek i wtorek.

Na razie ogłoszono, że mecze pierwszej fazy z górnej połówki drabinki mężczyzn oraz mecze z dolnej połówki drabinki kobiet odbędą się w niedzielę i poniedziałek.

Tym samym pojedynki I rundy z dolnej połówki drabinki mężczyzn oraz pojedynki z górnej połówki drabinki kobiet zostaną rozegrane w poniedziałek i wtorek.

Ponadto organizatorzy zaprezentowali już listę 16 spotkań singla kobiet i mężczyzn, które zostaną zaplanowane na niedzielę (14 stycznia). W tym gronie znalazły się mecze z udziałem Aryny Sabalenki i Novaka Djokovicia, a także hitowo zapowiadający się pojedynek Magdy Linette z Karoliną Woźniacką. Szczegółowy plan gier niedzieli zostanie ogłoszony w piątek.

Na podstawie tego komunikatu można na razie powiedzieć, że Magda Linette wystąpi w niedzielę, a Magdalena Fręch spotka się z Australijką Darią Saville w poniedziałek. Łodzianka, podobnie jak poznanianka, została ulokowana w dolnej połówce drabinki singla kobiet.

Natomiast Iga Świątek i Hubert Hurkacz przystąpią do rywalizacji dopiero w poniedziałek lub we wtorek. Przeciwniczką liderki rankingu WTA będzie Amerykanka Sofia Kenin. "Hubi" pozna rywala po zakończeniu piątkowych spotkań III rundy kwalifikacji.

Czytaj także: Nowy sąsiad Huberta Hurkacza w rankingu. Duży awans innego Polaka Iga odjeżdża. Z samego rana opublikowano najnowszy ranking WTA

ZOBACZ WIDEO: Jest w dziewiątym miesiącu ciąży. Zobacz, skąd "wrzuciła" nagranie

Źródło artykułu: WP SportoweFakty