Polacy zagrają o tytuł. Udane finisze w półfinale

Karol Drzewiecki i Piotr Matuszewski zagrają w finale Challengera w Oeiras. Polacy zwyciężyli w półfinale z Mikelisem Libietisem oraz Patrikiem Niklasem-Salminenem.

Piotr Matuszewski i Karol Drzewiecki Instagram / Na zdjęciu: Piotr Matuszewski i Karol Drzewiecki
Karol Drzewiecki i Piotr Matuszewski zwyciężyli w dwóch setach i oba zakończyły się wynikiem 7:5. Tym samym Polacy zaliczyli udane finisze, kiedy już dużo wskazywało na podsumowanie partii tie-breakiem.

Dla Polaków piątkowe zwycięstwo było trzecim wspólnym odniesionym na zadaszonych kortach twardych w Oeiras. W drodze do finału wygrali również z Danem Addedem i Martinem Dammem oraz Sanderem Arendsem i Samem Verbeekiem. Do pokonania drugiego z debli potrzebowali super tie-breaka, w pozostałych meczach postawili na swoim w dwóch setach.

Tym samym Karol Drzewiecki i Piotr Matuszewski staną przed szansą zdobycia tytuł w pierwszym wspólnym występie od września. Polacy zagrają w finale z duetem lepszym w meczu Arjuna Kadhe i Marcusa Willisa z Filipem Bergevim i Mickiem Veldheerem.

ATP Challenger Oeiras:

Półfinał gry podwójnej:

Karol Drzewiecki (Polska) / Piotr Matuszewski (Polska) - Mikelis Libietis (Łotwa) / Patrik Niklas-Salminen (Finlandia) 7:5, 7:5

Czy Karol Drzewiecki i Piotr Matuszewski będą najlepsi w Challengerze w Oeiras?