Chwalińska grała o pierwszy tytuł w sezonie. Dwa sety rozstrzygnęły finał

Maja Chwalińska zakończyła dwutygodniowy pobyt na kortach twardych w tajlandzkiej miejscowości Nonthaburi pod Bangkokiem. W sobotę polska tenisistka wystąpiła w finale gry podwójnej.

Rafał Smoliński
Maja Chwalińska Materiały prasowe / Olga Pietrzak / Na zdjęciu: Maja Chwalińska
W ramach zawodów rangi ITF World Tennis Tour o puli nagród 50 tys. dolarów w Nonthaburi Maja Chwalińska osiągała lepsze rezultaty w deblu niż w singlu. W ubiegłym tygodniu wspólnie z Yuki Naito odpadła w ćwierćfinale. Kilka dni później polsko-japoński duet wystąpił w finale.

Na drodze Chwalińskiej i Naito stanęły w sobotę Anna Siskova i Ksenia Zajcewa. Spotkanie trwało godzinę i 43 minuty, a zakończyło się zwycięstwem Czeszki i Rosjanki 7:5, 7:6(3).

Chwalińska i Naito miały swoje szanse. W pierwszym secie wróciły ze stanu 1:3, a w dziesiątym gemie były dwie piłki od zamknięcia premierowej odsłony. Ostatecznie Siskova i Zajcewa utrzymały serwis, po czym zdobyły kluczowe przełamanie. Po zmianie stron zakończyły partię otwarcia wynikiem 7:5.

Na początku drugiego seta polsko-japońska para wyszła na 2:0, jednak rywalki natychmiast odpowiedziały. Potem gra się wyrównała, a ponieważ przełamań już nie było, rozstrzygający okazał się tie-break. W nim Siskova i Zajcewa szybko odskoczyły na 5-0 i kontrolowały sytuację. Po wykorzystaniu drugiego meczbola zwieńczyły spotkanie.

Chwalińska zakończyła więc występ w Tajlandii bez tytułu na koncie. Teraz czeka ją kilka dni przerwy, a następnie start w portugalskim Porto. Dzięki "zamrożonemu rankingowi" nasza tenisistka powinna wystąpić w głównej drabince imprez o puli nagród 75 tys. dolarów + hospitality (22-28 stycznia) i 50 tys. dolarów (29 stycznia - 4 lutego).

ITF Pro Circuit presented by SAT, Nonthaburi (Tajlandia)
ITF World Tennis Tour, kort twardy, pula nagród 50 tys. dolarów
sobota, 13 stycznia

finał gry podwójnej:

Anna Siskova (Czechy) / Ksenia Zajcewa - Maja Chwalińska (Polska) / Yuki Naito (Japonia) 7:5, 7:6(3)