ATP Paryż: Nadal w ćwierćfinale

Rafael Nadal (ATP 2) pokonał Tommy'ego Robredo (ATP 15) 6:3, 3:6, 7:5 i awansował do ćwierćfinału turnieju BNP Paribas Masters rozgrywanego w hali Bercy w Paryżu (z pulą nagród 2,75 mln euro).

W dziewiątym gemie trzeciego seta Nadal popełnił podwójny błąd serwisowy i Robredo przy stanie 5:4 serwował, by wygrać. W tak ważnym gemie zawiódł go jednak forhend, który wcześniej był dla niego kopalnią punktów. Nadal wygrał trzy gemy z rzędu i cały mecz po dwóch godzinach i 21 minutach walki.

Tenisista z Majorki wykorzystał trzy z siedmiu break pointów, samemu broniąc cztery z sześciu szans, jakie miał jego rywal. Poza tym wygrał 69 proc. piłek przy swoim podaniu.

Nadal odniósł szóste kolejne zwycięstwo nad starszym o cztery lata Robredo. 27-letni ćwierćfinalista tegorocznego French Open po raz pierwszy wygrał seta w starciu z tenisistą z Majorki.

BNP Paribas Masters, Paryż-Bercy (Francja)