Hurkacz wyciągnął dłoń. Rywal pięść. Wiadomo dlaczego

Hubert Hurkacz w trzech setach pokonał Arthura Cazaux i po raz pierwszy w karierze awansował do ćwierćfinału Australian Open. Po spotkaniu Francuz nie chciał podać ręki Polakowi. Powodem były problemy zdrowotne.

Łukasz Witczyk
Hubert Hurkacz i Arthur Cazaux Twitter / Eurosport / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz i Arthur Cazaux
Faworytem spotkania był Hubert Hurkacz. Rozstawiony z numerem dziewiątym Polak nie zmarnował szansy na życiowe osiągnięcie w Australian Open. Polak wygrał w trzech setach - 7:6(6), 7:6(3), 6:4 - i gra dalej w wielkoszlemowym turnieju.

Arthur Cazaux nie był jednak łatwym rywalem. Mecz rozpoczął od prowadzenia 3:0 w pierwszym secie, ale Hurkacz szybko odrobił straty. Potem było to bardzo wyrównane starcie. W decydujących momentach górą był bardziej doświadczony Polak. Hurkacz docenił jednak klasę rywala i po ostatniej piłce sam bił mu brawo.

Tradycją jest, że po spotkaniach tenisiści podają sobie ręce w ramach podziękowań za grę. Tym razem było inaczej. Francuz nie chciał podać ręki i od razu sygnalizował Polakowi, że przybije mu tzw. żółwika.

Jednak Hurkacz wyciągnął do niego dłoń. W efekcie Cazaux przyłożył do niej swoją pięść, a sytuacja wyglądała dość niezręcznie.

Wszystko wyjaśnił jego trener. Cazaux miał problemy gastryczne i z ich powodu nie trenował w niedzielę. Dlatego odmówił kibicom oddania ręcznika po treningu i nie podał dłoni Hurkaczowi ani sędziemu. Nie chciał nikogo narazić na zakażenie wirusem.

- Arthur zjadł coś nieodpowiedniego, co mu zaszkodziło - powiedział trener francuskiego tenisisty. Nie ukrywał, że choroba przeszkodziła w odpowiednich przygotowaniach do meczu z Hurkaczem.

Sytuację można zobaczyć w poniższym skrócie od 2:50.