Zażarta walka w meczu Majchrzaka z Kaśnikowskim

Tylko jeden z dwóch Polaków mógł pozostać w drabince Challengera na kortach twardych w Ottignies-Louvain-La-Neuve. Jest nim Kamil Majchrzak, który w trzysetowym meczu zwyciężył z Maksem Kaśnikowskim.

Kamil Majchrzak Materiały prasowe / PZT/Michał Jędrzejewski / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak
Kamil Majchrzak i Maks Kaśnikowski zagrali przeciwko sobie po raz drugi w karierach. Kamil Majchrzak przystąpił do turnieju głównego z "dziką kartą", a jego przeciwnik przebił się przez dwustopniowe kwalifikacje. Konfrontacja z rodakiem była dla Kamila Majchrzaka pierwszą na poziomie Challengera po dyskwalifikacji.

Kamil Majchrzak nie miał problemu z odnalezieniem się w pierwszym meczu na korcie twardym w Belgii. Dwa razy wychodził na prowadzenie, a w gemie na 3:1 odebrał podanie Maksowi Kaśnikowskiemu. Zaliczka 4:1, zdobyta przy własnym serwisie, była konkretnym kapitałem wrocławianina. Dowiózł jego większą część do końca seta zakończonego wynikiem 6:4.

W drugim secie nastąpił odwet. Tym razem było 6:4 dla Maksa Kaśnikowskiego. Runda była pozbawiona diametralnych zwrotów akcji. Młodszy z Polaków zdobył przewagę przełamania w gemie na 2:1 i do końca seta nie oddał własnego serwisu. Tym samym o awansie musiała zdecydować jeszcze trzecia partia.

Pojedynek zakończył się po niespełna dwóch godzinach i z pozostania w Challengerze cieszył się po nim Kamil Majchrzak. W trzecim secie przejął ponownie inicjatywę, a do pokonania Maksa Kaśnikowskiego kluczowe okazało się przełamanie w gemie na 3:1. Runda zakończyła się wynikiem 6:3.

Następnym przeciwnikiem Kamila Majchrzaka będzie rozstawiony z numerem pierwszym Borna Corić. Zanosi się na poważny sprawdzian dla byłej rakiety numer dwa polskiego tenisa.