Ashleigh Barty wraca do sportu. Nie chodzi jednak o tenis

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Matt King / Ashleigh Barty
Getty Images / Matt King / Ashleigh Barty
zdjęcie autora artykułu

Ashleigh Barty wraca do sportowej rywalizacji. Tym razem nie będzie jej można oglądać na tenisowych kortach, ale na polu golfowym. Australijka weźmie udział w 103 edycji turnieju New Zealand Open.

W tym artykule dowiesz się o:

W 2022 Ashleigh Barty zszokowała cały tenisowy świat. Mając zaledwie 25 lat - po zwycięstwie w Australian Open - ogłosiła, że kończy karierę! Na pozycji liderki światowego rankingu WTA (po 121 tygodniach) zastąpiła ją wtedy z powodzeniem Iga Świątek.

Australijka, która w swoim CV ma trzy zwycięstwa wielkoszlemowe potem urodziła syna Haydena, a teraz wraca do sportowej rywalizacji.

W terminie od 29 lutego do 3 marca weźmie udział w profesjonalnym turnieju New Zealand Open, który odbędzie się w ośrodku Millbrook Resort w Queenstown.

ZOBACZ WIDEO: Porażka Hurkacza w Australian Open. "To był mecz do wygrania"

- Golf zawsze był moją pasją. Czuję się szczęśliwa, że mogę wziąć udział w takich wydarzeniach, jak New Zealand Open - cytuje Barty stuff.co.nz.

- New Zealand Open to fantastyczne wydarzenie. Czuję się podekscytowana - przyznała i dodała, że zdaje sobie doskonale sprawę, że jeszcze sporo czasu musi poświęcić na doskonalenie swoich umiejętności.

Barty zdaje sobie sprawę, że przed pierwszym uderzeniem może odczuwać duży stres, ale... nic sobie z tego nie robi. - Moim celem jest wyjść tam i cieszyć się każdą minutą - wyjaśniła.

Zobacz także: Carlos Alcaraz zdruzgotany po porażce. "Nie wiem, co się stało" "Petarda", "cudnie". Magda Linette wzbudziła zachwyt

Źródło artykułu: WP SportoweFakty