W Linzu kwalifikantki nie zahamowały

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / NEIL HALL / Na zdjęciu: Jodie Burrage
PAP/EPA / NEIL HALL / Na zdjęciu: Jodie Burrage
zdjęcie autora artykułu

We wtorek w pierwszej rundzie turnieju WTA w Linzu zagrało pięć tenisistek, które rywalizowały wcześniej w kwalifikacjach. Cztery z nich wywalczyły awans. W grze o tytuł pozostają między innymi Jodie Burrage, Clara Tauson oraz Lucia Bronzetti.

Jodie Burrage nie zamierzała zwolnić po udanych kwalifikacjach i w pierwszej rundzie w Linzu odniosła zwycięstwo z rozstawioną z numerem siódmym Warwarą Graczewą. Brytyjka rozprawiła się z reprezentantką Francji w dwóch setach, z których drugi zakończył się demolką 6:0. Ta runda nie potrwała nawet przez pół godziny.

Do drugiej rundy turnieju WTA w Linzu awansowały cztery tenisistki, które zagrały wcześniej w kwalifikacjach. Poza Jodie Burrage również Clara Tauson, Jule Niemeier oraz Jaqueline Cristian, która przystąpiła do turnieju głównego jako szczęśliwa przegrana. Rumunka wykorzystała swoją drugą szansę w Linzu i we wtorek pokonała w dwóch setach Nadię Podoroską.

Jedyną kwalifikantką, która we wtorek poniosła porażkę, była Lucrezia Stefanini, która przegrała w dwóch gładkich setach we włoskim meczu z Elisabettą Cocciaretto. Do drugiej rundy weszła jeszcze jedna ich rodaczka Lucia Bronzetti. Już na zakończenie dnia w Linzu - Clara Burel wygrała z gospodynią Sinją Kraus, która przystąpiła do turnieju głównego z "dziką kartą".

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: gola zapamięta do końca życia. Co tam się stało?!

WTA Linz:

I runda gry pojedynczej:

Jodie Burrage (Wielka Brytania, Q) - Warwara Graczewa (Francja, 7) 6:4, 6:0 Clara Tauson (Dania, Q) - Camila Giorgi (Włochy) 3:6, 6:3, 6:3 Jule Niemeier (Niemcy, Q) - Anna Blinkowa 6:3, 6:4 Jaqueline Cristian (Rumunia, LL) - Nadia Podoroska (Argentyna) 6:3, 6:4 Elisabetta Cocciaretto (Włochy) - Lucrezia Stefanini (Włochy, Q) 6:2, 6:0 Lucia Bronzetti (Włochy) - Andżelika Kerber (Niemcy) 6:1, 6:3 Clara Burel (Francja) - Sinja Kraus (Austria, WC) 6:1, 6:4

Czytaj także: Tego Australian Open nie zapomni! Najpierw tytuł z Polakiem, teraz kolejny triumf Czytaj także: Forbes ujawnił zarobki tenisistów. Iga Świątek w czołówce zestawienia

Źródło artykułu: WP SportoweFakty