W Linzu kwalifikantki nie zahamowały

We wtorek w pierwszej rundzie turnieju WTA w Linzu zagrało pięć tenisistek, które rywalizowały wcześniej w kwalifikacjach. Cztery z nich wywalczyły awans. W grze o tytuł pozostają między innymi Jodie Burrage, Clara Tauson oraz Lucia Bronzetti.

Jodie Burrage PAP/EPA / NEIL HALL / Na zdjęciu: Jodie Burrage
Jodie Burrage nie zamierzała zwolnić po udanych kwalifikacjach i w pierwszej rundzie w Linzu odniosła zwycięstwo z rozstawioną z numerem siódmym Warwarą Graczewą. Brytyjka rozprawiła się z reprezentantką Francji w dwóch setach, z których drugi zakończył się demolką 6:0. Ta runda nie potrwała nawet przez pół godziny.

Do drugiej rundy turnieju WTA w Linzu awansowały cztery tenisistki, które zagrały wcześniej w kwalifikacjach. Poza Jodie Burrage również Clara Tauson, Jule Niemeier oraz Jaqueline Cristian, która przystąpiła do turnieju głównego jako szczęśliwa przegrana. Rumunka wykorzystała swoją drugą szansę w Linzu i we wtorek pokonała w dwóch setach Nadię Podoroską.

Jedyną kwalifikantką, która we wtorek poniosła porażkę, była Lucrezia Stefanini, która przegrała w dwóch gładkich setach we włoskim meczu z Elisabettą Cocciaretto. Do drugiej rundy weszła jeszcze jedna ich rodaczka Lucia Bronzetti. Już na zakończenie dnia w Linzu - Clara Burel wygrała z gospodynią Sinją Kraus, która przystąpiła do turnieju głównego z "dziką kartą".

Clara Burel (Francja) - Sinja Kraus (Austria, WC) 6:1, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Jodie Burrage awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA w Linzu?