Carlos Alcaraz ruszył po obronę tytułu. Odpadł zeszłoroczny finalista

Carlos Alcaraz rywalizację o obronę tytułu w rozgrywanym na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Buenos Aires rozpoczął od dwusetowego zwycięstwa nad Camilo Ugo Carabellim. Odpadł zeszłoroczny finalista, Cameron Norrie.

Marcin Motyka
Carlos Alcaraz PAP/EPA / Luciano Gonzalez / Na zdjęciu: Carlos Alcaraz
.Carlos Alcaraz ponownie pojawił się na starcie turnieju ATP w Buenos Aires, aby bronić tytułu. Rywalizację o zachowanie trofeum sprzed roku Hiszpan rozpoczął w czwartkową noc. W pojedynku II rundy (w I rundzie miał wolny los) pokonał 6:2, 7:5 kwalifikanta Camilo Ugo Carabellego.

Choć obu tenisistów dzielą aż 132 miejsca w rankingu ATP, dla Alcaraza, wicelidera światowej klasyfikacji, nie był to łatwy mecz. Hiszpan w obu setach przegrywał z przełamaniem, łącznie czterokrotnie stracił podanie, ale sam aż siedem raz odebrał serwis Carabellemu i to w ostatecznym rozrachunku dało mu triumf.

- Było trudno. Camilo to walczak. Próbowałem grać swój tenis, ale naprawdę niełatwo było wygrać - powiedział po meczu najwyżej rozstawiony Alcaraz, który w 1/4 finału zmierzy się z kolejnym graczem z eliminacji, Andreą Vavassorim. Włoch ograł Laslo Djere, turniejową "siódemkę".

Odpadł zeszłoroczny finalista IEB+ Argentina Open, Cameron Norrie. Oznaczony numerem drugim Brytyjczyk czterokrotnie został przełamany i po 140 minutach rywalizacji przegrał 2:6, 6:4, 3:6 z notowanym na 106. pozycji w klasyfikacji singlistów Federico Corią.

Pokonując aktualnie 20. w rankingu ATP Norrie'ego, 31-latek z Rosario odniósł czwarte w karierze zwycięstwo nad rywalem z Top 20. Jego kolejnym rywalem będzie rodak, Sebastian Baez. Argentyńczyk, turniejowa "piątka", zrewanżował się Luciano Darderemu za ubiegłotygodniową porażkę w Cordobie.

Argentina Open, Buenos Aires (Argentyna)
ATP 250, kort ziemny, pula nagród 642,6 tys. dolarów
środa, 14 lutego

II runda gry pojedynczej:

Carlos Alcaraz (Hiszpania, 1) - Camilo Ugo Carabelli (Argentyna, Q) 6:2, 7:5
Sebastian Baez (Argentyna, 5) - Luciano Darderi (Włochy, SE) 6:4, 7:5
Federico Coria (Argentyna, SE) - Cameron Norrie (Wielka Brytania, 2) 6:2, 4:6, 6:3
Andrea Vavassori (Włochy, Q) - Laslo Djere (Serbia, 7) 6:4, 7:5

Niespodziewana porażka faworyta. Kazach z rewanżem i z największym zwycięstwem w karierze