Sensacja w Dubaju! Sabalenka ośmieszona. 0:6 na koniec

Aryna Sabalenka na deskach! W meczu II rundy turnieju WTA 1000 w Dubaju przegrała z Donną Vekić. Wiceliderka światowego rankingu WTA w decydującym secie nie zdołała ugrać chociażby gema.

Krzysztof Kaczmarczyk
Aryna Sabalenka Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Aryna Sabalenka
Potężna sensacja w Dubaju! Tak bezradnej Białorusinki nie widzieliśmy na tenisowych kortach już dawno. Trzeciego seta po prostu oddała niemal bez walki.

Co ciekawe Donna Vekić za każdym razem pokonuje Arynę Sabalenkę, gdy ich spotkanie toczy się na pełnym, 3-setowym dystansie. Pojedynek w Dubaju był takim piątym starciem, a Chorwatka wygrała 6(5):7, 6:3, 6:0 sprawiając tym samym ogromną niespodziankę.

Rozstawiona z dwójką Sabalenka od początku mocno męczyła się z Vekić. Białorusinka pierwszego seta zdołała rozstrzygnąć na swoją korzyść w tie-breaku, a drugiego rozpoczęła od przełamania.

Potem jednak nie miała już żadnej odpowiedzi na Vekić, która przeszła niesamowitą metamorfozę i w pełni zdominowała wydarzenia na korcie. Chorwatka wygrała 12 z 13 ostatnich gemów!

W końcówce decydującego seta Białorusinka była już totalnie bezradna. Na jej twarzy było widać wielką niemoc. Dał się wyczuć, że jest pogodzona z faktem, że tego starcia nie jest w stanie rozstrzygnąć na swoją korzyść. Dodajmy, że dla wiceliderki światowego rankingu był to pierwszy mecz po wygranym w styczniu Australian Open.

Porażka Sabalenki już na tym etapie to dobra informacja dla Iga Świątek. Białorusinka, która ściga Polkę w rankingu WTA straci 180 punktów.

Jaka będzie odpowiedź naszej tenisistki? Przypomnijmy, że Świątek w Dubaju rozpocznie swój pierwszy mecz we wtorek, 20 lutego o godzinie 16:00 naszego czasu. Jej rywalką będzie wtedy Amerykanka Sloane Stephens.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)
WTA 1000, kort twardy, pula nagród 3,211 mln dolarów
wtorek, 20 lutego

II runda gry pojedynczej
:

Aryna Sabalenka (2) - Donna Vekić 7:6(5), 3:6, 0:6

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)