Działo się w Los Cabos! Skończyli o 1 w nocy

W piątek rozegrano półfinały zawodów ATP 250 na kortach twardych w meksykańskim Los Cabos. Rywalizacja zakończyła się o godz. 1 w nocy czasu lokalnego. Z imprezą pożegnali się dwaj najwyżej rozstawieni tenisiści.

Rafał Smoliński
Jordan Thompson PAP/EPA / Jorge Reyes / Na zdjęciu: Jordan Thompson
W pierwszym półfinale zmierzyli się Casper Ruud i broniący tytułu Stefanos Tsitsipas. Norweg potwierdził, że w tym tygodniu czuje się w Meksyku bardzo dobrze. Po godzinie i 50 minutach pokonał Greka 6:4, 7:6(4) i poprawił bilans spotkań z ateńczykiem na 2-1 w głównym cyklu.

Ich sobotni pojedynek był wyrównany. O losach premierowej odsłonie zadecydowało przełamanie w siódmym gemie. Z kolei w drugiej partii przycisnął Tsitsipas, lecz nie wykorzystał pięciu piłek setowych przy serwisie rywala w dziesiątym i dwunastym gemie. Tenisista z Oslo utrzymał podanie, a następnie pewnie wygrał tie-break.

Finałowego przeciwnika dla Ruuda wyłoniło trwające trzy godziny i 40 minut starcie najwyżej rozstawionego Alexandra Zvereva z Jordanem Thompsonem. Australijczyk wygrał ostatecznie z faworyzowanym Niemcem 7:5, 4:6, 7:6(2), odnosząc drugie zwycięstwo z rzędu nad tym przeciwnikiem. Z pierwszego cieszył się w zeszłym roku w Tokio.

Drugi półfinał był pełen zwrotów akcji i przyniósł wielkie emocje. W pierwszym secie Thompson dwukrotnie odrobił stratę przełamania, zanim wygrał 7:5. Zverev poprawił się w drugiej partii, w której jeden break wystarczył do zwycięstwa. Decydująca odsłona wydłużyła się. Niemiec obronił pięć meczboli i doprowadził do rozgrywki tie-breakowej. W niej Australijczyk wypunktował rywala i cieszył się z wielkiej wygranej.

Tym samym o tytuł w Los Cabos zagrają oznaczony "czwórką" Ruud i grający z "ósemką" Thompson. Będzie to ich czwarty pojedynek w głównym cyklu. Jak na razie Norweg ma z Australijczykiem bilans 2-1 w tourze. Zwycięzca turnieju singla otrzyma 250 punktów do rankingu ATP oraz czek na sumę 139,1 tys. dolarów.

Co ciekawe Ruud albo Thompson rozegra w sobotę aż trzy mecze. Najpierw bowiem obaj panowie zmierzą się ze sobą w finale singla, a następnie w półfinale debla. Na sam koniec dnia zaplanowano jeszcze mecz o tytuł w grze podwójnej.

Mifel Tennis Open by Telcel Oppo, Los Cabos (Meksyk)