Obrońca tytułu przystąpił do akcji. Zmienne szczęście Amerykanów

W poniedziałek ruszyły zmagania w głównej drabince zawodów ATP 500 na kortach twardych w Acapulco. Świetnie poradził sobie broniący tytułu Alex de Minaur. Problemy mieli Amerykanie.

Rafał Smoliński
Alex de Minaur PAP/EPA / DAVID GUZMAN / Na zdjęciu: Alex de Minaur
W zeszłym roku Alex de Minaur został triumfatorem międzynarodowych mistrzostw Meksyku. Teraz powrócił do Acapulco, aby bronić wywalczonego trofeum. Na inaugurację rozstawiony z "trójką" tenisista z Sydney zmierzył się z Taro Danielem. Australijczyk w 79 minut rozgromił Japończyka 6:2, 6:1.

"Demon" pewnie zameldował się w 1/8 finału. Jego przeciwnikiem na tym etapie będzie w środę Sebastian Ofner. Austriak nie miał łatwego pojedynku z reprezentującym gospodarzy Ernesto Escobedo. Zdołał jednak pokonać grającego z dziką kartą Meksykanina 6:7(7), 6:4, 7:6(4).

Poniedziałek okazał się ciężkim dniem dla tenisistów z USA. Zwycięstwo odniósł tylko Ben Shelton, ale miał on poważne problemy w spotkaniu z Danielem Evansem. Dość powiedzieć, że Brytyjczyk podawał w 12. gemie trzeciego seta po wygraną. Ostatecznie jednak młody Amerykanin doprowadził do tie-breaku i zwyciężył 2:6, 7:5, 7:6(5).

Shelton nie zmierzy się jednak w II rundzie ze swoim rodakiem Taylorem Fritzem. Rozstawiony z czwartym numerem tenisista z Kalifornii mocno rozczarował. Zmarnował swoje szans i przegrał z Matteo Arnaldim. Amerykanin nie czuł się w poniedziałek pewnie na korcie i Włoch to wykorzystał. To on wygrał ostatecznie 6:4, 4:6, 6:3 i powalczy o ćwierćfinał.

Szybko zakończył swój występ w Acapulco także oznaczony "siódemką" Tommy Paul. Brytyjczyk Jack Draper zwyciężył bowiem Amerykanina 6:0, 6:4 i to on zagra w II rundzie. Jego przeciwnikiem na tym etapie będzie Yoshihito Nishioka. Japończyk dostał się do głównej drabinki jako "szczęśliwy przegrany" z eliminacji i wykorzystał swoją szansę. Pokonał Portugalczyka Nuno Borgesa 3:6, 6:2, 6:4.

Z imprezą pożegnał się także Felix Auger-Aliassime. Kanadyjczyk od roku nie może znaleźć optymalnej dyspozycji. W Acapulco wygrał pierwszego seta pojedynku z Flavio Cobollim, ale Włoch odpowiedział w dwóch kolejnych partiach. Reprezentant Italii zwyciężył ostatecznie 2:6, 6:3, 6:2 i w środę będzie przeciwnikiem Rosjanina Romana Safiullina lub Greka Stefanosa Tsitsipasa.

Potencjalnego rywala w 1/8 finału poznał najwyżej rozstawiony Alexander Zverev. Na Niemca czekać będzie Serb Miomir Kecmanović, który wygrał z doświadczonym Argentyńczykiem Diego Schwartzmanem 4:6, 6:3, 6:1. Zverev zainauguruje turniej w Acapulco we wtorek pojedynkiem ze swoim rodakiem Danielem Altmaierem.

Zmagania w głównej drabince zawodów Abierto Mexicano Telcel potrwają do soboty (2 marca). Triumfator turnieju singla otrzyma 500 punktów do rankingu ATP oraz czek na sumę 412,5 tys. dolarów.

Abierto Mexicano Telcel, Acapulco (Meksyk)