Danielle Collins była w opałach. Rodaczka miała ochotę na niespodziankę

Rozstawiona z numerem trzecim Danielle Collins awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA w Austin. Nie było to proste zadanie, ponieważ Katie Volynets mocno naciskała na faworytkę.

Danielle Collins Getty Images / Scott Barbour / Na zdjęciu: Danielle Collins
W turnieju WTA na kortach twardych w Austin jest rozgrywanych coraz mniej meczów singlistek. To jasny znak, że w drabince pozostaje coraz mniej tenisistek. W czwartek została dokończona druga runda i tym samym wyłonione brakujące cztery ćwierćfinalistki.

Kibice w Austin byli mocno zainteresowani rywalizacją rodaczek Danielle Collins z Katią Volynets. W dwóch setach walka Amerykanek była interesująca, a rozstawiona z numerem trzecim Danielle Collins znalazła się w poważnych opałach. Przegrała pierwszą partię, a w drugiej doszło do tie-breaka. Katie Volynets nie wykorzystała okazji do sprawienia niespodzianki i w trzecim secie została już zdemolowana 0:6. Danielle Collins zachowała więcej energii na finisz.

W dobrym stylu do ćwierćfinału weszła Xiyu Wang, która nie oddała partii Nadii Podoroskiej, ani Darji Semenistaji. Na dodatek, rozstawiona z numerem siódmym Chinka została pokonana przez Łotyszkę w zaledwie trzech gemach. Pierwsza partia zakończyła się wynikiem 6:1, a druga 6:2. Po nieco ponad godzinie Chinka była w najlepszej ósemce w Austin.