Kolejne rozczarowanie tenisistki z czołówki. Awans Karoliny Woźniackiej

Ons Jabeur szybko zakończyła występ w turnieju WTA 1000 w Indian Wells. Tunezyjska tenisistka odpadła po porażce z Amerykanką Katie Volynets. W kolejnej rundzie jest Dunka Karolina Woźniacka, która wyeliminowała Chorwatkę Donnę Vekić.

Ons Jabeur PAP/EPA / Alonso Cupul / Ons Jabeur
Obecny sezon jest dla Ons Jabeur (WTA 6) pasmem rozczarowań. W Australian Open, Abu Zabi i Dosze wygrała łącznie dwa mecze. W Indian Wells nie poprawiła sobie nastroju. Tunezyjka odpadła w II rundzie po porażce 4:6, 4:6 z Katie Volynets (WTA 131).

W pierwszym secie Jabeur roztrwoniła prowadzenie 4:2. W ciągu 82 minut Tunezyjka wykorzystała dwa z pięciu break pointów. Volynets na przełamanie zamieniła cztery z siedmiu szans. Dla 22-letniej Amerykanki jest to drugie zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu. Rok temu w Australian Open pokonała Weronikę Kudermetową.

Kolejną rywalką Volynets będzie Karolina Woźniacka (WTA 204), która zwyciężyła 7:6(5), 6:3 Donnę Vekić (WTA 36). Mecz trwał godzinę i 42 minuty. Dunka zniwelowała siedem z ośmiu break pointów i uzyskała trzy przełamania.

Była liderka rankingu latem ubiegłego roku wznowiła karierę. Woźniacka jest triumfatorką turnieju w Indian Wells z 2011 roku. Dunka w swoim dorobku ma jeden wielkoszlemowy tytuł. Zdobyła go w Australian Open 2018.

Madison Keys (WTA 20) wygrała 6:4, 4:6, 7:6(4) z Hailey Baptiste (WTA 105). Starcie Amerykanek dostarczyło ogromnych emocji. W trzecim secie finalistka US Open 2017 obroniła dwie piłki meczowe przy 4:5. W trwającym dwie godziny i 43 minuty meczu obie tenisistki zaliczyły po pięć przełamań. Keys zdobyła o cztery punkty więcej (126-122).

Na I rundzie występ w kalifornijskiej imprezie zakończyła Sofia Kenin (WTA 55). Mistrzyni Australian Open 2020 przegrała 4:6, 6:7(5) z Wiktorią Tomową (WTA 75). W pierwszym secie Amerykanka nie wykorzystała prowadzenia 2:0. W drugim z 2:5 wyszła na 6:5, ale w 12. gemie oddała podanie, a tie break padł łupem Bułgarki. W ciągu 99 minut Kenin spożytkowała cztery z sześciu break pointów. Tomowa miała 11 szans na przełamanie i wykorzystała pięć z nich.