Nieudany występ Hurkacza w Indian Wells. Kiedy i gdzie rozegra kolejny turniej?

Hubert Hurkacz bez powodzenia startował w zawodach rangi ATP Masters 1000 na kortach twardych w Indian Wells. Przed polskim tenisistą kolejny występ w dużym turnieju na kontynencie amerykańskim.

Rafał Smoliński
Hubert Hurkacz Getty Images / Christopher Pike / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
To nie był dobry występ Huberta Hurkacza. Polak popełnił sporą liczbę niewymuszonych błędów i przegrał ostatecznie z Francuzem Gaelem Monfilsem 0:6, 7:6(5), 2:6 w II rundzie turnieju BNP Paribas Open 2024 (więcej tutaj).

Wcześniej "Hubi" bez powodzenia startował w turnieju debla. Wspólne z Holendrem Tallonem Griekspoorem nie sprostał parze Ivan Dodig i Austin Krajicek. Tym samym 27-latek z Wrocławia nie wygrał w tym roku w Indian Wells żadnego meczu.

Hurkacz będzie miał teraz ponad tydzień czasu, aby nieco odpocząć i przygotować się do kolejnego startu. Ten będzie miał miejsce w Miami, skąd ma bardzo miłe wspomnienia. W 2021 roku wywalczył bowiem na Florydzie swoje premierowe mistrzostwo rangi ATP Masters 1000.

Turniej Miami Open 2024 rozpocznie się 20 marca (środa) i potrwa do 31 marca (niedziela). Dzięki zajmowanej obecnie ósmej pozycji w rankingu ATP nasz reprezentant nie musi się martwić o grę w głównej drabince.

Hurkacz znajdzie się w gronie 32 rozstawionych tenisistów. Tym samym otrzyma na początek wolny los i przystąpi do rywalizacji od II rundy. W zeszłym roku Polak wygrał na Florydzie jeden pojedynek i odpadł z zawodów na etapie 1/16 finału.