Gwiazdorzy kontynuują serie. Jannik Sinner znów bez strat

Jannik Sinner i Alex de Minaur bez straty seta awansowali do IV rundy rozgrywanego na kortach turnieju ATP Masters 1000 w Indian Wells. Dla Włocha to 17. wygrany mecz z rzędu, a dla Australijczyka - siódmy.

Marcin Motyka
Jannik Sinner PAP/EPA / Sander Koning / Na zdjęciu: Jannik Sinner
Drugi mecz i drugi wygrany bez straty seta oraz serwisu. Jannik Sinner od początku turnieju ATP Masters 1000 w Indian Wells pracuje na najwyższych obrotach. W niedzielę, w III rundzie, rozstawiony z numerem trzecim Włoch pokonał 6:3, 6:4 oznaczonego "25" Jana-Lennarda Struffa.

Sinner w niedzielnym meczu zaprezentował się tak, jak czyni to od początku sezonu - zagrał na znakomitym poziomie. Włoch wspaniale serwował (przy własnym podaniu zdobył 42 z 52 rozegranych punktów), dominował w wymianach z linii końcowej (posłał 27 uderzeń wygrywających), świetnie radził sobie z częstymi atakami przy siatce Struffa oraz był skuteczny przy break pointach (wykorzystał dwie z czterech szans).

- To był dla mnie trudny mecz, bo pierwszy raz grałem ze Struffem. Wiedziałem, że on mocno serwuje i lubi atakować. Starałem się być tak samo agresywny jak on i skutecznie podawać pod presją, co bardzo dobrze mi wychodziło - skomentował, cytowany przez atptour.com.

Tym samym 22-latek z San Candido zachował status niepokonanego w 2024 roku. Biorąc pod uwagę również poprzedni sezon, wygrał 17. mecz z rzędu. O przedłużenie swojej serii powalczy we wtorek z lepszym z pary Ben Shelton - Francisco Cerundolo.

Passę zwycięstw kontynuuje także Alex de Minaur. Australijczyk, zeszłotygodniowy triumfator imprezy w Acapulco, w niedzielę zaserwował trzy asy, zagrał 19 uderzeń wygrywających, uzyskał sześć przełamań i w niespełna półtorej godziny ograł 7:5, 6:0 oznaczonego numerem 20. Aleksandra Bublika, niedawnego finalistę z Dubaju.

Dla 25-letniego De Minaura to siódmy kolejny wygrany pojedynek. W 1/8 finału Australijczyk, turniejowa "dziesiątka" w BNP Paribas Open zmierzy się z Alexandrem Zverevem bądź z Tallonem Griekspoorem.