Holger Rune wygrał jeden mecz i jest w IV rundzie. Gael Monfils obronił 18 break pointów

W swoim pierwszym meczu w rozgrywanym na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000 w Indian Wells Holger Rune pokonał Lorenzo Musettiego i awansował do IV rundy. Gael Monfils obronił 18 break pointów i wygrał batalię z Cameronem Norrie'em.

Marcin Motyka
Holger Rune PAP/EPA / David Guzman / Na zdjęciu: Holger Rune
20-letni Holger Rune i 22-letni Lorenzo Musetti to dwóch czołowych tenisistów młodego pokolenia. W poniedziałek ci gracze zmierzyli się ze sobą w ciekawie zapowiadającym się meczu III rundy turnieju ATP Masters 1000 w Indian Wells. Niespodzianki nie było. Po 96 minutach rywalizacji rozstawiony z numerem siódmym Duńczyk pokonał oznaczonego "26" Włocha 6:2, 7:6(5).

- Czułem się świetnie. Po dniach treningów bardzo chciałem w końcu rozegrać mecz. Zaprezentowałem się z dobrej strony i cieszę się, że udanie zakończyłem pojedynek - powiedział tenisista z Gentofte, cytowany przez atptour.com.

Co ciekawe, Rune jest już w IV rundzie BP Paribas Open, choć rozegrał tylko jeden mecz w turnieju. W I rundzie miał wolny los, a w 1/32 finału spotkanie walkowerem oddał mu Milos Raonić. Jego kolejnym rywalem będzie lepszy z pary Taylor Fritz - Sebastian Baez.

Gael Monfils, który w II rundzie wyeliminował Huberta Hurkacza, odniósł kolejne wartościowe zwycięstwo. W poniedziałek Francuz obronił 18 z 21 break pointów, sam uzyskał sześć przełamań i po trzech godzinach oraz 12 minutach zaciętej walki pokonał 6:7(5), 7:6(5), 6:3 rozstawionego z numerem 28. Camerona Norrie'ego, mistrza BNP Paribas Open z 2021 roku.

Na sześciu z rzędu dobiegła końca seria wygranych meczów przez Ugo Humberta, niedawnego triumfatora z Dubaju. Francuz, turniejowa "14" w BNP Paribas Open 2024, trzykrotnie dał się przełamać i przegrał 4:6, 4:6 z oznaczonym numerem 14. Tommym Paulem.

BNP Paribas Open, Indian Wells (USA)
ATP Masters 1000, kort twardy, pula nagród 9,495 mln dolarów
poniedziałek, 11 marca

III runda gry pojedynczej:

Holger Rune (Dania, 7) - Lorenzo Musetti (Włochy, 26) 6:2, 7:6(5)
Tommy Paul (USA, 17) - Ugo Humbert (Francja, 14) 6:4, 6:4
Gael Monfils (Francja) - Cameron Norrie (Wielka Brytania, 28) 6:7(5), 7:6(5), 6:3