Rewelacje turnieju zatrzymane. Fatalny serwis nie przeszkodził Coco Gauff

Nie było zaskoczeń w ostatnich ćwierćfinałach turnieju WTA 1000 w Indian Wells. Coco Gauff popełniła 17 podwójnych błędów, ale odprawiła Yue Yuan. Maria Sakkari skruszyła opór Emmy Navarro.

Maria Sakkari PAP/EPA / JOHN G. MABANGLO / Na zdjęciu: Maria Sakkari
Najwięcej problemów w Indian Wells Coco Gauff (WTA 3) miała na otwarcie turnieju. Przegrywała wówczas 0:4 w trzecim secie meczu z Francuzką Clarą Burel, by zwyciężyć w tie breaku. Kolejnym trzem rywalkom Amerykanka nie oddała seta. W ćwierćfinale pokonała 6:4, 6:3 Chinkę Yue Yuan (WTA 49).

W drugim secie Gauff mogła przegrywać 1:4, ale obroniła trzy break pointy. Ostatecznie od 1:3 zdobyła pięć ostatnich gemów. W ciągu 94 minut Amerykanka popełniła 17 podwójnych błędów. Fatalny serwis ostatecznie nie przeszkodził jej w awansie. Odparła siedem z 10 break pointów i wykorzystała pięć z siedmiu szans na przełamanie.

Maria Sakkari (WTA 9) zwyciężyła 5:7, 6:2, 6:4 Emmę Navarro (WTA 23) po dwóch godzinach i 54 minutach. W trzecim secie Amerykanka z 0:2 wyszła na 4:3, ale straciła trzy ostatnie gemy. Greczynka zniwelowała 10 z 13 break pointów i spożytkowała pięć z 17 okazji na przełamanie.

Yuan i Navarro po raz pierwszy zagrały w ćwierćfinale tak wielkiej imprezy. Chinka swój marsz rozpoczęła od wyeliminowania dużo wyżej notowanej rodaczki, Qinwen Zheng. Odniosła wówczas pierwsze zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu. Amerykanka w 1/8 finału sensacyjnie odprawiła Arynę Sabalenkę. To również była jej premierowa wygrana z zawodniczką z czołowej "10".

Gauff po raz pierwszy awansowała do półfinału w Indian Wells. Sakkari trzeci raz z rzędu zameldowała się w tej fazie imprezy w Kalifornii. W 2022 roku dopiero w finale uległa Idze Świątek. W ubiegłym sezonie w półfinale przegrała z Sabalenką.

Sakkari i Gauff zmierzą się już po raz ósmy. Do tej pory cztery razy lepsza była Greczynka. Dwa ostatnie ich spotkania padły łupem Amerykanki, w ubiegłym roku w finale w Waszyngtonie i ćwierćfinale w Pekinie.