Kerber i Stephens zmierzyły się w Miami. Dwa sety w starciu mistrzyń US Open

W turnieju WTA 1000 w Miami doszło do starcia mistrzyń wielkoszlemowego US Open. Amerykanka Sloane Stephens pokonała w dwóch setach Niemkę Andżelikę Kerber.

Sloane Stephens PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Sloane Stephens
W środę w Miami ma miejsce dokończenie I rundy. Na tym etapie doszło do konfrontacji dawnych mistrzyń US Open. Sloane Stephens (WTA 41) w Nowym Jorku triumfowała w 2017 roku i jest to jej jedyny wielkoszlemowy tytuł. Andżelika Kerber (WTA 342) na Flushing Meadows zwyciężyła rok wcześniej. Poza tym w swoim dorobku ma jeszcze dwa najbardziej prestiżowe trofea, które wywalczyła w Australian Open 2016 i Wimbledonie 2018. Niemka w obecnym sezonie wróciła do rywalizacji po przerwie macierzyńskiej.

Lepsza okazała się Stephens, która pokonała Kerber 6:2, 6:3. W ciągu 70 minut Amerykanka wykorzystała cztery z ośmiu break pointów. Podwyższyła na 6-2 bilans spotkań z Niemką. Tenisistki te zmierzyły się po raz pierwszy od 2021 roku, gdy w US Open zwyciężyła Kerber po trzysetowym boju. Kolejną rywalką Stephens, która w Miami triumfowała sześć lat temu, będzie Rumunka Sorana Cirstea.

W II rundzie jest Danielle Collins (WTA 53), która wygrała 3:6, 6:1, 6:1 z Bernardą Perą (WTA 81). W trwającym godzinę i 46 minut meczu finalistka Australian Open 2022 zaserwowała 12 asów. Odparła 10 z 12 break pointów i zamieniła na przełamanie pięć z 13 szans. Collins rozgrywa ostatni sezon w karierze. Następną jej przeciwniczką będzie Anastazja Potapowa.

Lin Zhu (WTA 63) w 84 minuty pokonała 6:2, 6:4 Marie Bouzkovą (WTA 39). Chinka wywalczyła 22 z 26 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Raz została przełamana, a sama wykorzystała cztery z 10 break pointów. Claire Liu (WTA 114) wygrała 6:4, 6:1 z Petrą Martić (WTA 60). W ciągu 79 minut Amerykanka uzyskała pięć przełamań.

Shelby Rogers (WTA 325) zwyciężyła 4:6, 6:4, 6:2 Lindę Fruhvirtovą (WTA 138). W meczu doszło do ośmiu przełamań, z których pięć uzyskała Amerykanka. Obie tenisistki wywalczyły po 90 punktów. Rogers w styczniu wróciła do rywalizacji po rocznej przerwie spowodowanej problemami zdrowotnymi. W przeszłości była notowana na 30. miejscu w rankingu. W wielkoszlemowych turniejach dwa razy doszła do ćwierćfinału, w Rolandzie Garrosie 2016 i US Open 2020.