WTA Miami: była liderka demoluje w I secie. Ale co stało się później?

Simona Halep zanotowała pierwszy start od 2022 roku. Była liderka rankingu wygrała 6:1 pierwszy set meczu z Hiszpanką Paulą Badosą, ale odpadła z turnieju WTA 1000 w Miami.

Simona Halep Getty Images / Quality Sport Images / Na zdjęciu: Simona Halep
Od wtorku trwa turniej w Miami. Wydarzeniem był powrót Simony Halep. Rumunka była zawieszona za doping. Rozegrała pierwszy turniej od US Open 2022. Była liderka rankingu miała świetny pierwszy set meczu z Paulą Badosą (WTA 80), ale nie awansowała do kolejnej rundy. Hiszpanka odrodziła się i wygrała 1:6, 6:4, 6:3.

W trwającym godzinę i 48 minut meczu obie tenisistki zaserwowały po pięć asów i zaliczyły po cztery przełamaia. Halep popełniła 10 podwójnych błędów, a Badosa zrobiła ich sześć. Hiszpanka zdobyła o pięć punktów więcej od Rumunki (92-87). Było to ich pierwsze starcie.

Halep jest byłą liderką rankingu i zdobywczynią dwóch wielkoszlemowych tytułów. Triumfowała w Rolandzie Garrosie 2018 i Wimbledonie 2019. Zanotowała 10. występ w Miami. Na Florydzie najdalej awansowała do półfinału (2015, 2019). Badosa ma za sobą zdrowotne problemy. W przeszłości była wiceliderką rankingu. Najlepszym wynikiem Hiszpanki w Miami jest ćwierćfinał z 2022 roku. Kolejną jej rywalką będzie Aryna Sabalenka.

Taylor Townsend (WTA 72) wygrała 3:6, 6:3, 6:4 z Lucią Bronzetti (WTA 49). Amerykanka odrodziła się ze stanu 3:6, 0:2. Mecz trwał dwie godziny i siedem minut. Amerykanka zgarnęła 43 z 58 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała trzy z siedmiu break pointów. W II rundzie czeka ją starcie z Belgijką Elise Mertens.

Xiyu Wang (WTA 56) w 91 minut pokonała 6:1, 6:3 Annę Karolinę Schmiedlovą (WTA 69). Chinka zniwelowała sześć z ośmiu break pointów i zaliczyła sześć przełamań. Brenda Fruhvirtova (WTA 105) wygrała 6:3, 6:3 z Marią Carle (WTA 100). W ciągu 89 minut doszło do dziewięciu przełamań, z których sześć uzyskała Czeszka.

Julia Putincewa (WTA 68) zwyciężyła 6:2, 3:6, 6:4 Cristinę Bucsę (WTA 74). W trzecim secie Hiszpanka z 1:4 wyrównała na 4:4, ale dwa ostatnie gemy padły łupem Kazaszki. Diane Parry (WTA 54) wygrała 7:6(2), 6:2 z Jaqueline Cristian (WTA 82). Francuzka odparła dwa z trzech break pointów i spożytkowała trzy z siedmiu okazji na przełamanie.