Gigantyczna sensacja w Miami

Aryna Sabalenka odpadła w trzeciej rundzie turnieju WTA 1000 w Miami. Białorusinka przegrała po pełnym emocji i zwrotów akcji meczu z Anheliną Kalininą. W trzecim secie ugrała rywalce tylko jednego gema.

Seweryn Czernek
Aryna Sabalenka Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Aryna Sabalenka
Po niedawnych wydarzeniach w życiu prywatnym Aryny Sabalenki jej udział w turnieju WTA 1000 w Miami stał pod znakiem zapytania. Białorusinka zdecydowała się jednak na start i w meczu otwarcia zmierzyła się z Paulą Badosą. Wiceliderka rankingu WTA po niespełna półtoragodzinnej walce pokonała swoją przyjaciółkę 6:4, 6:3.

W trzeciej rundzie rywalką turniejowej "dwójki" była Anhelina Kalinina. Grająca z numerem 32. Ukrainka była już jedną nogą poza turniejem. W drugim secie starcia z Karoliną Woźniacką obroniła jednak piłkę meczową, by po trzysetowej i ponad trzygodzinnej walce cieszyć się ze zwycięstwa.

Lepszy początek walki o czwartą rundę zanotowała Sabalenka. 25-latka po utrzymaniu podania wykorzystała drugiego break pointa i zanotowała pierwsze przełamanie. Jej przewaga nie trwała jednak długo. Ukrainka szybko odrobiła stratę, a po utrzymaniu podania i wielkich emocjach w piątym gemie ponownie odebrała rywalce serwis, wychodząc na 3:2.

Białorusinka od razu odpowiedziała przełamaniem powrotnym, do którego dołożyła gem serwisowy wygrany na czysto. Również ta przewaga wiceliderki rankingu szybko przeszła do historii. Kalinina zanotowała bowiem serię trzech wygranych gemów z rzędu, po raz trzeci odebrała rywalce serwis i zamknęła seta przy własnym podaniu wynikiem 6:4.

Druga odsłona była wyrównana tylko w początkowych fragmentach. Od stanu 1:1 swój koncert rozpoczęła bowiem Sabalenka, która wygrała łącznie pięć gemów z rzędu. Turniejowa "dwójka" zanotowała po drodze dwa przełamania, a w siódmym gemie obroniła break pointa. Po chwili mogła cieszyć się ze zwycięstwa 6:1 i utrzymania się w walce w tym meczu.

W trzeciej partii rolę na korcie się odwróciły. Bardziej aktywną i energiczną postawę prezentowała tenisistka z Ukrainy, która już w drugim gemie zanotowała przełamanie. Następnie obroniła break pointa przy własnym podaniu, by ponownie odebrać rywalce serwis. To dało zawodniczce z Ukrainy prowadzenie 4:0.

Choć po chwili wyraźnie poirytowana Sabalenka zdołała odrobić stratę jednego przełamania, nic więcej nie zdziałała. Kalinina po raz trzeci odebrała podanie wiceliderce światowego rankingu, a po chwili przypieczętowała końcowy triumf utrzymanym serwisem. Rozstawiona z numerem 32. zawodniczka odprawiła tym samym turniejową "dwójkę" i zameldowała się w czwartej rundzie. W meczu o ćwierćfinał turnieju w Miami Ukrainka zmierzy się z Kazaszką Julią Putincewą.