Debel nie poprawił humoru Magdzie Linette

Jaki singiel, taki debel. Magda Linette odpadła z gry podwójnej w Miami równie wcześnie jak z gry pojedynczej. W duecie z Bernardą Perą poniosła porażkę w dwusetowym meczu z Lindą Noskovą oraz Xiyu Wang.

Magda Linette WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Magda Linette
Po niepowodzeniu, w kolejnym turnieju w grze pojedynczej, Magda Linette mogła jeszcze nieco poprawić sobie samopoczucie. Do rywalizacji deblistek w Miami przystąpiła wspólnie z dobrze sobie znaną Bernardą Perą. 29-letnia Amerykanka również nie ma w ostatnim czasie dużo powodów do radości na korcie.

Przeciwniczkami polsko-amerykańskiego debla były Linda Noskova i Xiyu Wang. Czeszka zagrała dzień wcześniej w grze pojedynczej z Igą Świątek. Nie była daleko od sprawienia niespodzianki i wyeliminowania rozstawionej z numerem pierwszym liderki rankingu WTA. Została pokonana dopiero po 2,5 godzinie walki i w trzech setach. Z kolei Xiyu Wang przegrała w singlu w Miami z Anną Kalinską.

Magda Linette i Bernarda Pera przegrały w pierwszym secie cztery gemy z rzędu. Ta karygodna seria miała poważne konsekwencje i doprowadziła do porażki 4:6. Linda Noskova oraz Xiyu Wang odwróciły wynik 1:2 na 5:2. Późniejsze rozprężenie nie przeszkodziło czesko-chińskiemu duetowi w zamknięciu partii. Tym samym znalazł się bliżej awansu do drugiej rundy.

W drugim secie nie doszło do równie spektakularnych przyspieszeń i przestojów. Fakt, że Magda Linette i Bernarda Pera straciły własne podanie w trzecim gemie, ale natychmiast zrewanżowały się przełamaniem powrotnym. Późniejsze wygrane serwujących oznaczały rozegranie tie-breaka. W nim Linda Noskova i Xiyu Wang zwyciężyły w czterech piłkach z rzędu od 1-2 do 5-2, a niebawem zakończyły seta i mecz punktem na 7-4.

Na zwyciężczynie czekał już w drugiej rundzie amerykański debel Ashlyn Krueger i Sloane Stephens.

WTA Miami:

I runda gry podwójnej:

Linda Noskova (Czechy) / Xiyu Wang (Chiny) - Magda Linette (Polska) / Bernarda Pera (USA) 6:4, 7:6 (4)

Czy Magda Linette odbuduje jeszcze wysoką formę?