Krótki występ Polki w Bogocie. Niespodziewany zwrot po ulewie

Katarzyna Piter i Oksana Kałasznikowa nie podbiją mączki w Bogocie. We wtorek polsko-gruzińska para odpadła w I rundzie zawodów rangi WTA 250 w kolumbijskiej stolicy. Po opadach deszczu nie zdołała utrzymać prowadzenia.

Rafał Smoliński
Katarzyna Piter Getty Images / MEGA/GC Images / Na zdjęciu: Katarzyna Piter
Debel Katarzyna Piter i Oksana Kałasznikowa został rozstawiony z drugim numerem. W I rundzie imprezy Copa Colsanitas Zurich na drodze Polki i Gruzinki stanęły Irina Bara i Julija Starodubcewa. To Rumunka i Ukrainka zwyciężyły ostatecznie 5:7, 7:5, 10-5.

Początkowo nic nie zapowiadało takiego rozstrzygnięcia. W pierwszym secie Piter i Kałasznikowa szybko uzyskały przełamanie i dopiero w ósmym gemie rywalki wyrównały. Przy stanie po 5 poznanianka i jej partnerka uzyskały jednak decydującego breaka.

Na początku drugiej partii powtórzyła się sytuacja z poprzedniego seta. Tym razem Bara i Starodubcewa zareagowały na stratę podania w czwartym gemie. Potem gra została przerwana przez opady deszczu przy stanie 3:3.

Po paru godzinach intensywnych opadów udało się wznowić spotkanie. Wówczas Rumunka i Ukrainka odskoczyły na 5:3. Piter i Kałasznikowa odrobiły breaka i doprowadziły do remisu po 5. W 12. gemie nastąpił jednak kolejny atak nierozstawionej pary, która przełamaniem zwieńczyła drugiego seta.

Tym samym o awansie do ćwierćfinału rozstrzygnął super tie-break. Rozgrywka ta nie ułożyła się Polce i Gruzince. Po pierwszej zmianie stron Bara i Starodubcewa odskoczyły na 7-2. Takiej przewagi już nie zmarnowały. Wykorzystały drugą piłkę meczową i odniosły zwycięstwo.

Po 96 minutach Piter i Kałasznikowa zakończyły występ w kolumbijskiej stolicy. Bara i Starodubcewa zagrają w ćwierćfinale, w którym zmierzą się z Białorusinką Iryną Szymanowicz i Meksykanką Renatą Zarazuą lub parą rezerwową.

Copa Colsanitas Zurich, Bogota (Kolumbia)
WTA 250, kort ziemny, pula nagród 267 tys. dolarów
wtorek, 2 kwietnia

I runda gry podwójnej:

Irina Bara (Rumunia) / Julija Starodubcewa (Ukraina) - Katarzyna Piter (Polska, 2) / Oksana Kałasznikowa (Gruzja, 2) 5:7, 7:5, 10-5

Czy Katarzyna Piter awansuje do Top 50 rankingu deblistek?