Zwroty akcji w Bogocie. Starcie mistrzyń rozstrzygnięte

W Bogocie rozegrano w piątek ćwierćfinały zawodów rangi WTA 250 na kortach ziemnych. Każdy pojedynek został rozstrzygnięty w trzech setach. Szansę na obronę mistrzostwa straciła Niemka Tatjana Maria.

Rafał Smoliński
Camila Osorio Getty Images / Flaviu Buboi/NurPhoto / Na zdjęciu: Camila Osorio
Na ten pojedynek czekali kibice. Tatjana Maria wygrała zawody w Bogocie w latach 2022 i 2023. Na jej drodze stanęła faworytka gospodarzy, mistrzyni kolumbijskiej imprezy z sezonu 2021, Camila Osorio.

Rozgrywany w wieczornej scenerii mecz rozpoczął się po myśli obrończyni tytułu. Doświadczona Niemka pewnie wygrała premierową odsłonę. Potem jednak przewagę uzyskała Kolumbijka, która zwyciężyła ostatecznie 1:6, 6:3, 6:3.

Osorio przerwała serię 14 kolejno wygranych pojedynków Marii w ramach Copa Colsanitas Zurich. To ona wystąpi w półfinale, a jej przeciwniczką będzie Sara Errani. Włoszka, finalistka Rolanda Garrosa 2012, odwróciła losy spotkania z Iriną Barą i pokonała Rumunkę 4:6, 6:2, 6:3.

W półfinale zameldowała się rozstawiona z "jedynką" Marie Bouzkova. Czeszka źle rozpoczęła pojedynek z Laurą Siegemund, ale potem opanowała sytuację na korcie. Reprezentantka naszych południowych sąsiadów zwyciężyła ostatecznie Niemkę 2:6, 6:2, 7:5.

Bouzkova powalczy o finał turnieju w Bogocie z Kamillą Rachimową. Rozstawiona z ósmym numerem Rosjanka po raz trzeci z rzędu straciła seta na kolumbijskiej mączce, ale zdołała wygrać mecz. Tym razem zwyciężyła oznaczoną "czwórką" Hiszpankę Cristinę Bucsę 0:6, 6:4, 7:5.

Rywalizacja w Bogocie potrwa do niedzieli (7 kwietnia). Triumfatorka singla otrzyma 250 rankingowych punktów oraz czek na sumę 35,2 tys. dolarów.

Copa Colsanitas Zurich, Bogota (Kolumbia)