Cykl Futures: Olejniczak gra o finał w Czechach

Dawid Olejniczak (ATP 700) pokonał 2:6, 6:3, 6:4 rozstawionego z numerem czwartym Niemca Petera Gojowczyka (ATP 414), awansując w piątek do półfinału turnieju cyklu Futures w czeskim Rožnov pod Radhoštěm (pula nagród 15 tys. dol.).

Krzysztof Straszak

Po raz ostatni 26-letni Olejniczak, grał o finał zawodowego turnieju w kwietniu ubiegłego roku. W tym czasie zdążył zadebiutować w Wimbledonie, wziąć ślub i zdobyć mistrzostwo Polski.

Bełchatowianin w sobotę na dywanowej nawierzchni w hali spotka się z Czechem Romanem Jebavym (ATP 635), którego w poprzednim sezonie łatwo pokonał w challengerze w Pradze.

Bełchatowianin Olejniczak jest także, wspólnie z Rosjaninem Denisem Macukiwiczem, w finale debla. Po raz pierwszy gra z tym partnerem i ma szansę na 16. zawodowy tytuł (11. w cyklu Futures) deblowy w karierze. W tym sezonie triumfował już w challengerze w Sarajewie, a przed miesiącem przegrał w parze z Michałem Przysiężnym finał turnieju Futures w Mińsku.

piątek, 20 listopada 2009
wyniki turnieju cyklu Futures:

Rožnov pod Radhoštěm (Czechy), kort dywanowy w hali:

ćwierćfinał gry pojedynczej:
Dawid Olejniczak (Polska) - Peter Gojowczyk (Niemcy, 4) 2:6, 6:3, 6:4

półfinał gry podwójnej:
Denis Macukiewicz (Rosja, 2) / Dawid Olejniczak (Polska, 2) - Daniel Cox (Wielka Brytania) / Neil Pauffley (Wielka Brytania) 6:2, 6:4