Hubert Hurkacz poznał kolejnego rywala. Ma z nim niekorzystny bilans

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Tiago Petinga / Na zdjęciu: Roberto Bautista
PAP/EPA / Tiago Petinga / Na zdjęciu: Roberto Bautista

Roberto Bautista będzie rywalem Huberta Hurkacza w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP Masters 1000 w Monte Carlo. We wtorek hiszpański kwalifikant bez straty seta pokonał Facundo Diaza Acostę.

Roberto Bautista do turnieju ATP Masters 1000 w Monte Carlo przebijał się przez kwalifikacje. W I rundzie trafił na Facundo Diaza Acostę, który odpadł w finałowej fazie eliminacji, ale wszedł do drabinki jako tzw. "szczęśliwy przegrany". Hiszpan był faworytem meczu i wykonał zadanie - zwyciężył 6:2, 6:4.

Bautista od początku pojedynku przejął inicjatywę na korcie. Hiszpan doskonale radził sobie z serwisem rywala i po dwóch gładkich przełamaniach wyszedł na prowadzenie 5:1, by wygrać pierwszego seta 6:2. W drugiej partii 35-latek z Castellon przechylił szalę na swoją korzyść w końcówce, od stanu 3:4 zdobywając trzy gemy z rzędu.

Mecz trwał 94 minuty. W tym czasie Bautista zaserwował dwa asy, jeden raz został przełamany, wykorzystał cztery z siedmiu break pointów oraz zanotował po 12 zagrań kończących i niewymuszonych błędów.

Tym samym Bautista został rywalem w II rundzie rozstawionego z numerem dziesiątym Huberta Hurkacza. Będzie to szósty mecz pomiędzy tymi tenisistami. Bilans wynosi 3-2 dla Hiszpana, ale ich dwa zeszłoroczne pojedynki, w hali w Rotterdamie i w Paryżu, wygrał Polak.

35-letni Bautista aktualnie zajmuje 90. miejsce w rankingu ATP. To jednak pokłosie problemów zdrowotnych, z jakimi zmagał się kilka miesięcy temu. Hiszpan niegdyś był tenisistą ze ścisłej światowej czołówki. Zajmował dziewiątą lokatę w klasyfikacji ATP, zagrał w półfinale Wimbledonu, zdobył 11 tytułów w głównym cyklu oraz wystąpił w 11 finałach. Ma także w dorobku triumf z reprezentacją narodową w Pucharze Davisa.

Mecz Hurkacza z Bautistą odbędzie się we środę. Dokładna godzina rozpoczęcia nie jest jeszcze znana.

Rolex Monte-Carlo Masters, Monte Carlo (Monako) ATP Masters 1000, kort ziemny, pula nagród 5,950 mln euro wtorek, 9 kwietnia