Iga Świątek o jeździe Porsche. "Muszę uważać na mandaty!"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Iga Świątek
Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Iga Świątek
zdjęcie autora artykułu

W Stuttgarcie rywalizacja toczyć się będzie nie tylko o rankingowe punkty i nagrody pieniężne, ale także o samochód marki Porsche. Na konferencji prasowej Iga Świątek została zapytana o to, jak się jej jeździ autem, które wygrała w zeszłym roku.

W tym artykule dowiesz się o:

Halowy turniej WTA 500 w Stuttgarcie to pierwszy ważniejszy sprawdzian dla tenisistek na europejskiej mączce. Jego obsada co roku robi wrażenie. Triumfatorka zawodów singla otrzyma 500 rankingowych punktów, czek na sumę 123,4 tys. euro oraz samochód marki Porsche.

Jeśli chodzi o samochody Porsche, to w ostatnim czasie uwielbia je kolekcjonować Iga Świątek. Nasza tenisistka wygrała imprezę w Stuttgarcie dwukrotnie - w 2022 i 2023 roku. Za każdym razem pochodząca z Raszyna tenisistka pokonywała w finale Białorusinkę Arynę Sabalenkę.

Podczas spotkania z mediami poruszono kwestię korzystania przez Świątek z samochodu, który wygrała w ubiegłym roku. Oczywiste jest, że z powodu długiego sezonu jest to utrudnione. Ale jak to wygląda, gdy jest przerwa od gry?

ZOBACZ WIDEO: Emerytura Gortata z NBA wynosi 33 tys. zł? "Te dane są dostępne"

- Prawie codziennie jeżdżę Porsche, które wygrałam w zeszłym roku. To coś wyjątkowego mieć w domu taki samochód i z niego korzystać. Zwłaszcza że ​​w sezonie rzadko mamy ku temu okazję - powiedziała Świątek.

Liderka rankingu WTA zdała egzamin na prawo jazdy dwa lata temu, dlatego cały czas musi się doskonalić. - Pracuję nad umiejętnościami prowadzenia pojazdu, ale muszę uważać, aby nie zebrać zbyt wielu mandatów! - wyznała ze śmiechem 22-latka, która od zeszłego roku należy do grona przyjaciół Porsche w Polsce.

Po przylocie do Stuttgartu Świątek odwiedziła muzeum Porsche (więcej tutaj). W Zuffenhausen zgromadzono wszystkie modele tej marki. Największe wrażenie robią samochody wyścigowe, które uczestniczyły w rywalizacji w Le Mans czy Formuły 1. W tym roku muzeum obchodzi 15. rocznicę powstania.

- Mam wiele wspólnego z marką Porsche. Nie tylko wspaniałe sportowe samochody, ale także emocje, jakie przeżyłam na korcie podczas Porsche Tennis Grand Prix. To niezwykle ekscytujące zobaczyć te wszystkie pojazdy i dowiedzieć się czegoś o ich historii. Nie tylko je widzę, ale też je czuję - powiedziała Polka, cytowana przez stronę internetową turnieju.

W tym roku zwyciężczyni zawodów w Stuttgarcie otrzyma najnowszy model Porsche Taycan 4S Sport Turismo. - Uwielbiam turniej w Stuttgarcie i nie mogę się go doczekać. Zobaczymy, co się wydarzy - stwierdziła z uśmiechem pierwsza rakieta świata.

Świątek została najwyżej rozstawiona w zawodach Porsche Tennis Grand Prix 2024 i otrzymała w I rundzie wolny los. W 1/8 finału jej przeciwniczką będzie Niemka Tatjana Maria lub Belgijka Elise Mertens. Polka pozna rywalkę we wtorkowy wieczór.

Czytaj także: Iga Świątek była gwiazdą reprezentacji. Tak przedstawia się najnowszy ranking Roszady w światowej czołówce. Niedobre wieści dla Huberta Hurkacza

Źródło artykułu: WP SportoweFakty