Klęska dwukrotnego mistrza. Został rozbity w 45 minut

Jan-Lennard Struff wygrał w sobotę dwa mecze, w tym w 45 minut zdeklasował broniącego tytułu Holgera Rune, i awansował do finału rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Monachium. O trofeum Niemiec zmierzy się z Taylorem Fritzem.

Marcin Motyka
Holger Rune PAP/EPA / Sebastien Nogier / Na zdjęciu: Holger Rune
Sobota była intensywnym dniem dla Jana-Lennarda Struffa. Rozstawiony z numerem czwartym Niemiec najpierw udanie dokończył przerwany z powodu zmierzchu ćwierćfinałowy mecz w turnieju ATP w Monachium z oznaczonym "piątką" Felixem Augerem-Aliassime'em (7:5, 6:4), a następnie przystąpił do rywalizacji w 1/2 finału z Holgerem Rune.

Pojedynek Struffa z rozstawionym z numerem drugim Runem, mistrzem dwóch ostatnich edycji BMW Open, miał szokujący przebieg. Niemiec zdeklasował faworyzowanego Duńczyka i w 45 minut zwyciężył 6:2, 6:0.

Tym samym 33-letni Struff awansował do czwartego w karierze singlowego finału turnieju głównego cyklu, w tym drugiego w Monachium. Wszystkie poprzednie przegrał. Stanie zarazem przed szansą, by zostać pierwszym niemieckim triumfatorem BMW Open od 2018 roku i triumfu Alexandra Zvereva.

Pewne zwycięstwo w półfinale wywalczył również Taylor Fritz. Amerykanin, turniejowa "trójka", zaserwował cztery asy, ani razu nie dał się przełamać, wykorzystał dwa z 11 break pointów i pokonał 6:3, 6:4 Cristiana Garina, czempiona BMW Open sprzed pięciu lat.

Dla 26-letniego Fritza będzie to 13. finał rangi ATP Tour, ale pierwszy w turnieju rozgrywanym na mączce. Dotychczas zdobył siedem tytułów. - To, że dotarłem tu do finału, jest naprawdę fajne. Teraz byłoby wspaniale wygrać cały turniej - powiedział, cytowany przez atptour.com.

Niedzielny finał będzie trzecim pojedynkiem pomiędzy Struffem a Fritzem. W 2019 roku w Wimbledonie wygrał Niemiec, a w 2021 na twardym korcie w Petersburgu lepszy okazał się Amerykanin.