"Ależ to zrobiła". Przepiękne zagranie Świątek

Iga Świątek przegrała w półfinale turnieju WTA w Stuttgarcie z Jeleną Rybakiną. Popisała się jednak kilkoma przepięknymi akcjami. Możesz zobaczyć je w artykule.

Arkadiusz Dudziak
Akcja Igi Świątek w meczu z Rybakiną Twitter / Canal+Sport / Na zdjęciu: Akcja Igi Świątek w meczu z Rybakiną
W sobotę w półfinale turnieju WTA w Stuttgarcie Iga Świątek mierzyła się z Jeleną Rybakiną. Polka znakomicie weszła w spotkanie, przełamała rywalkę, ale w kolejnych kilkudziesięciu minutach dominowała już Rybakina. To ona wygrała pierwszego seta 6:3.

W drugim liderka rankingu WTA nie zamierzała się poddawać. Polka przełamała przeciwniczkę w kluczowym gemie tej partii i ostatecznie o wszystkim musiała zadecydować trzecia odsłona. W niej lepsza okazała się Jelena Rybakina, która ostatecznie zwyciężyła 6:3, 4:6, 6:3.

Mecz obfitował w wiele znakomitych akcji. Canal+ przygotował skrót z meczu, w którym można zobaczyć przepiękne zagrania w wykonaniu Polki oraz Kazaszki.

W siódmym gemie drugiego seta Iga Świątek prowadziła 40:30 i serwowała po wygranie gema. To jednak tenisistka z Kazachstanu miała przewagę w akcji i wydawało się, że zapisze punkt na swoją korzyść. Podeszła do siatki, jednak Polka zdołała zaskoczyć przeciwniczkę bardzo mądrym zagraniem.

- Ależ odpowiedź, ależ passing shot! Znakomicie popracowała Iga w obronie. Ostatnie uderzenie bardzo nisko nad siatką spadło pod nogi Rybakiny, która nie dała rady zareagować - mówili komentatorzy. Akcję możesz zobaczyć na wideo poniżej (od 5:45).