Nieudany odwet Daniela Michalskiego

Polak nie przeszedł przez kwalifikacje do turnieju głównego Challengera w Ostrawie. Poniósł porażkę w dwusetowym meczu z Davidem Pichlerem.

Sebastian Szczytkowski
Sebastian Szczytkowski
Daniel Michalski Materiały prasowe / Invest in Szczecin Open / Na zdjęciu: Daniel Michalski
Daniel Michalski rozegrał w poniedziałek drugi mecz w kwalifikacjach do Challengera w Ostrawie. W niedzielę wyeliminował Branko Djuricia z Serbii w dwusetowym meczu. Rozstawiony z numerem trzecim w kwalifikacjach Daniel Michalski trafił w poniedziałek na Davida Pichlera z Austrii.

Polak mierzył się już w tym sezonie z notowanym na 595. miejscu w rankingu ATP reprezentantem Austrii. Poniósł z nim gładką porażkę na korcie twardym w Manamie. Daniel Michalski pokonał wówczas Austriaka w zaledwie dwóch gemach.

Daniel Michalski zdziałał niewiele więcej w poniedziałek na korcie ziemnym w Ostrawie. Styl gry Davida Pichlera raz jeszcze okazał się dla niego niewygodny, pomimo zdecydowanie wyższych notowań w rankingu ATP. Pierwszy set zakończył się wysokim wynikiem 6:1 dla Austriaka po 33 minutach.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: gola zapamięta do końca życia. Co tam się stało?!

David Pichler poszedł za uderzeniem w drugim secie, choć potrwał on już dłużej niż pierwszy. Austriak cieszył się z przedostania do turnieju głównego po kolejnych 54 minutach. Prowadził już nawet 5:1, ale wściekła szarża Daniela Michalskiego pozwoliła poprawić wynik na 4:5. Już w ostatnim gemie na 6:4 dla Davida Pichlera obronił on pięć break pointów i wykorzystał szóstą z piłek meczowych.

ATP Challenger Ostrawa:

Finał kwalifikacji:

David Pichler (Austria) - Daniel Michalski (Polska, 3) 6:1, 6:4

Czytaj także: Tego Australian Open nie zapomni! Najpierw tytuł z Polakiem, teraz kolejny triumf
Czytaj także: Forbes ujawnił zarobki tenisistów. Iga Świątek w czołówce zestawienia

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.

Czy Daniel Michalski odniesie w tym sezonie turniejowe zwycięstwo?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×